Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /var/www/web4/web/includes/un_extensions.php on line 910
Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Pou┼żitie Outlook klienta s vlastnou dom├ęnou

Pou┼żitie Outlook klienta s vlastnou dom├ęnou

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Pou┼żitie Outlook klienta s vlastnou dom├ęnou

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2020, 19:32

Ahojte, m├ím tak├Ż ┼ípecifick├Ż probl├ęm, tak budem sa sna┼żi┼ą to pop├şsa┼ą ─Źo najjednoduch┼íie.

M├ím e-mail vr├ímci jednej organiz├ície ktor├í pou┼ż├şva Outlook e-mail, ale prihlasuje sa tam s vlastnou dom├ęnou, teda nie─Źo ako Google Workspace (predt├Żm G Suite) ale od Microsoftu.

Av┼íak probl├ęm je v tom, ┼że username pre login nie je to ist├ę ako to ─Źo je n├ízov e-mailovej adresy. Teda neprihlasujem sa tam cez "meno.priezvisko@dom├ęna.sk", ale cez jedine─Źn├Ż vygenerovan├Ż login touto organiz├íciou.

Ak zad├ím "meno.priezvisko@dom├ęna.sk" do Outlooku v prehliada─Źi (http://www.outlook.com), tak ma presmeruje na prihlasovaciu str├ínku danej organiz├ície, teda op├Ą┼ą to ist├ę ako v pr├şpade Google Workspace (G Suite).

Ale nedar├ş sa mi spojazdni┼ą ak├Żko─żvek mailov├Ż klient s touto adresou. Dokonca ani Outlook klient ktor├Ż m├ím s├║─Źas┼ąou leg├ílneho Office 2019 Professional Plus nefunguje.

─îo ma ale zar├í┼ża, tak funguje Outlook v Androide, preto┼że tento Outlook ma pri vyplnen├ş mena v tvare "meno.priezvisko@domena.sk" presmeruje na str├ínku danej organiz├ície, kde sa prihl├ísim s jedine─Źn├Żm loginom a tento Outlook teda funguje. Vlastne to funguje tak isto, ako webov├Ż Outlook, ale je to Outlook aplik├ícia pre Android.

Je ┼íanca ┼że to nejako spojazdn├şm aj na po─Ź├şta─Źi? Lebo ke─Ć na Outlook e-mail nefunguje Outlook klient tak to je celkom nepochopite─żn├ę pre m┼ła.

A hlavne v ─Źom je Outlook pre Android in├Ż, ┼że tam ma to navy┼íe presmeruje na str├ínku prihl├ísenia organiz├ície, ale desktopov├Ż Outlook nepresmeruje?

─Äakujem.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1984
Vek: 23.82
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: Pou┼żitie Outlook klienta s vlastnou dom├ęnou

Odosla┼ąod Drakoush » 14 Okt 2020, 19:41

No ─Źo Ti poviem? Office na Mac m├í omnoho viac funkci├ş a pracuje spo─żahlivej┼íie, ako na Widl├ích.

Na tom by nebolo ni─Ź smutn├ę, k├Żm by widly a office neboli produktom jednej spolo─Źnosti.
Odkupujem zauj├şmav├ę meracie pr├şstroje. Ponuky mailom alebo SS.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 10482
Vek: 25.36
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2020, 19:57

Tak sa na┼ítvem a d├ím si Outlook aplik├íciu cez Android emul├ítor, lebo toto je ako┼że fakt fail :D Sk├║┼íal som mili├│n kombin├íci├ş a nastaven├ş prihlasovania, samozrejme je mo┼żn├ę nastavi┼ą e-mailov├║ adresu a login zvl├í┼í┼ą, ale nefunguje to nijak proste... Podobn├Ż probl├ęm bol inak aj s VPN, lebo VPN funguje tie┼ż len cez jednu jedin├║ aplik├íciu :D
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 20:02

S widlami neviem poradi┼ą, ale ja m├ím TUKE mail na iOS cez Outlook, aj na macOS cez vstavan├ęho klienta. Bez probl├ęmov, tak isto je prihlasovanie cez centr├ílny univerzitn├Ż login.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1797
Vek: 23.93
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2010

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2020, 20:11

─îi┼że mail klient na Mac OS ┼Ąa presmeroval na webov├║ str├ínku kde si sa prihl├ísil cez jedine─Źn├Ż login? Alebo ako inak sa to d├í?
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 20:43

Áno, poslalo ma to na login stránku univerzity.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2020, 20:50

Aha, tak to sa asi zmierim s t├Żm ┼że to nep├┤jde. Nejde to ani cez defaultn├ęho klienta "Po┼íta", ani cez Outlook, sk├║┼íal som tieto v┼íetky typy ├║─Źtov, ale ani na jednom to proste ne┼ílo... Predpoklad├ím ┼że keby to otvorilo webov├║ str├ínku pre login tak ako v mobile tak by to ┼ílo, ale proste neotvorilo ju.

outlook.png

Hlavne ┼że ten Office stoj├ş vy┼íe 500ÔéČ, no keby som to k├║pil tak ma asi ┼í─żak traf├ş ┼że na tom nefunguje origin├íl Outlook ├║─Źet.
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod maskrtnik01 » 14 Okt 2020, 21:02

No tak to microsoft fajne hlboko klesol. Keby niektor├ę appky neboli iba pre windows, a keby neboli v├Żkonn├ę macy tak nenorm├ílne drah├ę.....tak microsoft pochov├ím.

Nahodil som virtu├ílku s 10kou, otvoril som po┼ítu. Outlook ma presvied─Źal, ┼że m├┤j mail neexistuje. Office365 u┼ż len p├Żtalo heslo, tak asi by som sa rovnako nedostal dnu.
maskrtnik01
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 14 Okt 2020, 21:07

maskrtnik01 nap├şsal:Outlook ma presvied─Źal, ┼że m├┤j mail neexistuje. Office365 u┼ż len p├Żtalo heslo, tak asi by som sa rovnako nedostal dnu.

Presne to ist├ę rob├ş aj mne :D

Tak skoro som tam bol, prihl├ísilo ma ke─Ć som ru─Źne nastavil dom├ęnu a server, ale nesynchronizuje po┼ítu :D
Edgar
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod vaanja » 14 Okt 2020, 22:47

Outlook je len klient, ktory sa pripaja na server.
Ja by som asi kontaktoval toho, kto ti poskytuje tu mailovu schranku a urcite ti prezradi, aky typ pripojenia pouzit a co kde nastavit v Outlooku 2019.
vaanja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 124
Vek: 46
Zalo┼żen├Ż: 22.01.2011

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist