Genius 5.1 Home Theater - oprava

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 08 Sep 2012, 22:32

viem, odsúdite ma ale je to vlastne moj prvy zosik co postavim tie stavebnice niesu kompletne iba NE 020. chcem si to vyskusat a poskladat, ako prvy pokus "poriadny" tak ma prosim chapte ze ja to chcem vyskusat a neodsudzujte ma za lacné polske skladacky :D kazdy s niecim zacinal nie ?
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Thales » 08 Sep 2012, 22:34

To sice ano, ale proč si nepostavíš něco podobného ve stejné kategorii ale lepšího? Nemělo by to větší smysl? leda žeby ses na tom teprve učil pájet.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 08 Sep 2012, 22:39

no tak pájkovať viem, len ide oto, že fakt nemám absolutne žiadne peniaze, ani €navyše :D tak použijem to čo mám. NE 020 čo mám je "šemitné" no mne to nevadí, hrá to celkom dobre, preto to skúsim a dám tomu zosíku šancu . Ja to do buduce piatku určite zbucham možno aj skorej, podelím sa oto svami, možno to nebude bohvie čo ale na takú srandu ako 5.2 zosík z poľských stavebníc to možno nebude až také hrozné :) však uvidíme, aj ja :)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Thales » 08 Sep 2012, 22:55

Když myslíš...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Wicker

Re: Oprava Genius 5.1 Home Theater

Príspevok od používateľa Wicker » 09 Sep 2012, 20:33

Liho94 napísal:no ja som sa už rozhodol, kupim si potenciometre aby som mohol všetko extra ladiť zvuk,
na predne a zadne použijem 2x NE 019 (stereo 2x15W)
na center použijem NE 018 (mono 15W)
a na subwoofer ... to ešte neviem čo sním urobím, mám jeden doma urobený pasívny 2x ARN (nwm presne už) 180mm 60Wkaždý RMS a pri 2xNE 020 (mono 30W) to hrá no ... jakš takš počutelne tak zatial použijem to, urobím si skrinku na zosíky a z toho to všetko budem viesť. Subwoofer z Geniusiek odkladám vedla skrine, keď nato budem mať, spravím sním niečo ... myslím že takto to bude asi nejjednoduchšie riešenie pre mňa, jednoduché a odskúšané stavebnice to hravo zvládnu a použijem PC zdroj 300W ktorým to všetko možem napájať. Potom keď vyrobím tú skrinku a všetko to pojde podelím sa o foto aj o nejake videjko, ako to hrá. Takto ma to víde lacnejšie ako trafo resp. prerobenie Sub Genius, stavebnice už mám a aspoň budem mať z toho dobrý pocit keď to urobím sám :) takže uvidíme
Pozri tak otvorene, VYSER sa na to, odprevadíš na svet ešte aj tie reproduktory a budeš spokojný... za ďalšie ak nemáš peniaze, tak otvorene, VYSER sa na to pretože to nemá s tými NExxx zmysel a tobôž už nie keď to budeš napájať PC zdrojom, ktorý ti tam môže zaniesť kopec rušenia, nešetri tam kde sa šetriť nedá (bez penez do hospody nelez, že ?).

Daj si poradiť, predaj tie sračky (na tom niečo zarobíš, na bazoši je kopa chujov čo to kúpi), niečo našetri, brigáda a potom 4x LaDA2075 a 1x LM4780 v mostíku (zase máš šťastie jeden modul tu zostavený predávam), trafo, fajná filtrácia, chladiče a ideš.

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 12 Sep 2012, 21:57

oné že tie repráčiky sú označené výkonom 8ohm 12-25W, a čo som počul tak na 25W 8ohm treba zosík 4ohmovy 50W vykon, je to pravda ?
lebo tie 15W zosiky nieje bohvie čo :) ale pohoda hej, ja ich predávam, len kým som sa knim dostal tak ma nedodrbte zato že som to snimi skúšal... :)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Thales » 12 Sep 2012, 22:29

Ano v zásadě je to tak. Ale například LaDA2075 se dá provozovat tak že dodá 25W i do 8ohm zátěže, ale pak se tam nesmí připojovat 4ohm zátěž. Pokud by někdo chtěl aby to bylo univerzální tak si udělá odbočku na trafu a dá tam přepínač.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 12 Sep 2012, 22:38

uhm uhm ... vidím že LaDA2075 je powered by Thales & Wicker . Chcem sa preto opýtať či to náhodou nevyrábate alebo aspoň DPS, možno to tu niekto vie vyrobiť, len koli tomu že vy vy ste to spiskali, aka je asi orientačná cena LaDY ? :D
a ozaj, aké následky by mohla mať výmena TDA 2030 za napr. výkonnejšie TDA 2050 ? alebo TDA 2040 ? do stavebnice NE 018 napriklad.
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Thales » 12 Sep 2012, 23:53

Cena všech potřebných součástek, konektorů a jejich protikusů je uvedena v dokumentaci. V době jejího sepisování činila cena 395,40Kč/16,291€ za variantu s faston konektory a 375,80Kč/15,463€ za verzi s ARK svorkovnicí. Cena v dokumentaci je uvedena za dva kusy (tj jakoby na stereo). Seznam součástek je včetně skladových čísel v GME a odkazů na konkrétní typy takže se při koupi nespleteš. Jen ty odkazy už asi nebudou fungovat protože GM překopalo eshop. Jediné co není započteno je cena DPS protože předpoklad byl že si to vyřeší každý sám. Pokud vím je tu na fóru dost ochotných členů kteří nabízí výrobu DPS (například Trunek). Předlohy pro obě verze jsou volně k dispozici takže ti je může vyrobit každý kdo umí vyrobit DPS fotocestou. Pokud by si však hodlal ty moduly vestavět do původního subu od geniusů tak by bylo pro zjednodušení montáže desky trochu upravit.

Beze změny napájení v těch polských stavebnicích s výměnou IO nedojde ke změně výkonu. Maximálně se zvýší proudová rezerva pro práci se silně komplexní zátěží což tě nemusí v tento okamžik zajímat. Problém je že nelze navýšit to napájecí napětí. Pokud si dobře vzpomínám (nemám teď dokumentaci před sebou) tak tam jsou některé kondenzátory na menší napájecí napětí, takže by bylo nutné vyměnit i ty.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Crazz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 01 Nov 2011, 20:30
Bydlisko: Šaľa
Vek: 26

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Crazz » 13 Sep 2012, 09:09

Osobne som LaDA 2075 ešte nedokončil, ale cena súčiastok bola na jeden model okolo 11€. Obráť sa na používateľa menom kukinko, jemu som poslal zoznam súčiastok tak ako je to v pdf-ku a domov mi prišli všetky súčiastky, myslím že za tú cenu je to v pohode....
0

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 13 Sep 2012, 10:58

no momentálne som našiel také riešenie, že moje 15W zosiky NE 018 som napojil na zdroj - modrá + žltá = 23,2 V a hrá to parádne, bez zrnenia, čistý zvuk celkom silný. akurát ma štve že 23,2 V neunesie asi stavebnica NE 020 , pretože tá ma odporúčané napájanie 18V max ... myslím že by mi to vybuchlo, nemáte stýmto napájaním a stavebnicou niekto skúsenosť ? keby sa to dalo tak by to bola pecka. poraďte mi :D
0

Wicker

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Wicker » 13 Sep 2012, 12:04

No dobre, komu niet rady, tomu niet pomoci, ja dávam ruky preč... ostatným prajem pevné nervy.

Liho94
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Podzámčok

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Liho94 » 13 Sep 2012, 12:15

náhodou tie NE xxx hrajú pekne, našiel som aj riešenie modrý+červený kábel a to mám pekných 16,5V takisto bez zrnenia a rušenia, hrá to tiež bombovo, opatril som to velkým chladičom, takže by to mohlo byť celkom OK, idem sa pustiť do výroby krabice a potom vám to ukážem :)
0

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa TomKocuR » 14 Sep 2012, 14:36

Liho94 napísal:modrý+červený kábel
Obrázok

prosímťa napoj si to normálne na žltý + čierny. Ver mi, bude to tak lepšie. Pozri sa na zdroji aký prúd ti dokáže dať do toho modrého kábla (-12V)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Thales » 14 Sep 2012, 15:36

Počuvajte Kefalín, či si ako tak predstavujete pod pojmom "zrnitý"?

Tady je výsledek činnosti. Moc hezky si ty Geniusy potunil, jen co je pravda :lol:
http://svetelektro.com/Forum/zosilnovac-5-2-t27242.html
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
martes25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Apr 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa martes25 » 30 Nov 2013, 11:38

čaute mám tento starý genius HT (http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/14 ... ater-1.jpg) .... problém je že pravý predný reproduktor prestáva hrať ,, teda chyba reproduktora to nie je ,,, chyba je vo výstupe pravého reproduktora ...
vypnem z napajania ,, zapnem ,, hrajú všetky repro pohode ,,, ale po chvílke prestane hrať pravý predny ,, kedysi to robilo občas pri dlhšom použití ,,, teraz už to robí prakticky zachviločku po zapnutí ...
vizualne som nenašiel nič zhorené ,,, viete mi poradiť čo by bolo dobré vymeniť? môže byť chyba v TDAčkach alebo kde? ..

btw. keď hrajú repro prestane hrať pravy predny ,,, vypnem z napajania zapnem po par sekundach a zas chvilu hra ..
0

Používateľov profilový obrázok
martes25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Apr 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa martes25 » 07 Dec 2013, 12:25

žije tu niekto haloo?????
teraz ma isto pride niekto dodžubať za doublepost ... ale ako inak upútať niekoho pozornosť :D
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa psichac » 07 Dec 2013, 12:36

skús vysledovať ktorý IO ho má nastarosti a pomeraj akú má teplotu či tam nieje skrat niekde (niečo uvolnené) alebo studený spoj...ked nič tak pomeraj vstup do daného intefgráča, či už napätový alebo aký signál tam leze a či náhodou nevypadáva práve vstup do neho (že by samotné TDAčko bolo ok)
proste, ísť od konca reťazca...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
martes25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17 Apr 2010, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa martes25 » 08 Dec 2013, 13:13

možno sa pytam blbosť :D ale da sa nejak zmerať to TDA

EDIT: pokušal som sa zmerať to napajanie ale už neviem presne čo mam vlastne zmerať ... :D viete mi povedať čo mam pomerať podla tohto datasheetu? :)
0

Dominic
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 22:47
Bydlisko: Martin

Re: Genius 5.1 Home Theater - oprava

Príspevok od používateľa Dominic » 03 Feb 2014, 19:40

Mam ešte te prve sw-hf 5000 a problem je že potenciometer je mrtvy do neho ide ale s neho nejde pripadne niektory kanal ide ale naplno bez ohladu na polohu potenciometra,vie niekdo či sa da zohnat ten potenciometer alebo ho ma doma niekdo.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok