Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa AndiCibula » 26 Máj 2014, 00:09

Jaro - ano, takto priamo povedane to vyznieva drsne, ale v podstate je to koncept minuleho storočia, kedy v jednom dome žilo viacej generácii. Ak som to správne pochopil od toho chlápka (inak je o rok starší než ty, ak máš vek pravdivý), tak sa "stará" o mamu (nie je chorá, je v pohode).
Ja osobne by som s rodičmi bývať nechcel, vzťahy sú dobré, ale najväčší konsenz je pri 2-3 dňových návštevách v mesačnom intervale.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Máj 2014, 00:45

mato3000 napísal:Ale ak žiješ celý život v králikarni + tvoji rodičia tiež žili, tak to vnímaš inak.
Moji rodičia žili v RD, takže preto. Mňa by to "králikárni" nikto nedostal, na to som moc aktívny, ja proste potrebujem tie práce okolo domu. A túto zimu mi chýbalo odhadzovanie sňahu...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Axwell » 26 Máj 2014, 02:26

ked uz taka diskusia panelak vs dom vs dochadzanie...

BA ma blizko k roznym hraniciam a to hned AT, HU.

Mam znamych co byvaju v AT ale nie hned v kittsee ale trosku dalej blizko neusiedl am see, cesta do BA po aupark trva cca 30-40min, po prazdnej dialnici az po hranice, a potom je to uz len kusok, ked nato clovek sliapne tak sa da dostat aj pod 30min do BA, predtim byvali v BA v panelaku, a casovo to bolo rovnake koli zapcham.

Byvanie z dlhodobeho hladiska je lacnejsie, sice byvaju v radovej vystavbe rodinnych domov, ale su to oddelene dvomi stenami,cize absolutne za roky co tam su, susedov nepoculi, jedine tak vonku.
Za energie platia o polovicu cca menej ako v BA, a pritom vyse dvojnasobok priestoru.

Chapem, ze toto byvanie nemusi kazdemu vyhovovat, napr. nutnosti mat trvale bydlisko na SK, nemecky jazyk na nulovej urovni aj ked nie je uplne nevyhnutny...
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa muziker » 26 Máj 2014, 11:34

Drakoush napísal:
mato3000 napísal:Ale ak žiješ celý život v králikarni + tvoji rodičia tiež žili, tak to vnímaš inak.
Moji rodičia žili v RD, takže preto. Mňa by to "králikárni" nikto nedostal, na to som moc aktívny, ja proste potrebujem tie práce okolo domu. A túto zimu mi chýbalo odhadzovanie sňahu...
Hovorí sa koľko ľudí, toľko chutí. Napr. ja by som z paneláku neodišiel do RD. Celý život som prežil v "králikárni", nemám problémy so susedmi, práce okolo domu ma nelákajú. Mne jednoducho vyhovuje, že prídem domov a mám všetko čo potrebujem a nič nemusím riešiť ako pri RD, nečaká ma žiadne prplanie sa v zemi a môžem sa venovať svojim koníčkom. Dielňu mám v garáži blízko paneláku a to mi tiež vyhovuje. Rovnako mi vyhovuje aj život v meste keďže som v ňom prežil celý život a nemenil by som to za vidiek ani za nič. Cestovanie MHD mi vyhovuje (auto som predal - nepotrebujem ho) a za pár minút som tam kde potrebujem a nemusím kvôli žiadnej prkotine cestovať desiatky kilometrov do mesta. Proste mi to tak vyhovuje.
0
muziker

martin-f
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 16 Aug 2013, 16:53
Bydlisko: SK
Vek: 33

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa martin-f » 26 Máj 2014, 12:28

Celá táto téma ohľadom hlasitej hudby a podobného rušenia v paneláku mi pripomenula jeden vtip...či skôr realitu dnešnej doby?

Sused mi nadránom o tretej zvonil a búchal na dvere? Chápete to? O tretej ráno mi zvoní sused. Tak som sa zľakol, že mi skoro vypadla z ruky vŕtačka.

Tak trošku tolerancie. Nrobte iným to, čo nechcete aby oni robili vám.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Máj 2014, 12:33

Keď sme pri tom dochádzaní, Nitrančania to budú poznať... Kedysi dávno som býval v "králikárni" na sídlisku klokočina, teraz bývam v RD v krškanoch. Okrem toho, že mám viac miesta, mám všetko poruke a do centra je to bližšie, ako zo sídliska, takže to nie je o dochádzaní. Kto chce robiť za pásom, dochádza aj tak, či z paneláku, alebo RD, lebo priemyselný park je v riti za mestom. Je to skôr o tom, akú lokalitu si vyberiem, nie či to bude dom, alebo byt.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dominic
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 22:47
Bydlisko: Martin

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Dominic » 26 Máj 2014, 12:34

Ale ked už človek žije v paneláku tak reproduktory genius sw-5000 sú výborny nástroj na robenie zle susedom, ten subwoofer tak huhle že to je až nepríjemne a susedom dvakrát.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Máj 2014, 12:41

Povedz, kde bývaš, nasťahujem do bytu také PAčko, že sa poserieš a v noci to pustím na plné gule. Ti aj črevá urve v posteli a susedia mi poďakujú, keď ich takto trápiš...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

oravan

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa oravan » 26 Máj 2014, 12:46

no mal som problém zo susedou čo byva oproti he he jednoduchá rušička TV a bolo taká malá blnka ako to dokáže zneprijemniť život fungovalo to lebo oni maju obyvku tam ako ja decku a cez tu tenku stenu to šlo paradne len neboli vtedy tercialne rovody ako teraz ,už by to zrejme nefungovalo

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Máj 2014, 12:58

Ked sa lastovičkám v zime nasťahuje vrabec do hniezda a na jar nechce odtial vypadnúť, tak ho tam zamurujú.
Na blbého suseda by tiež stačilo vedro kleberu +16 tvárnic YPORu do zárubne ,a ráno by si natlkol nos. :lol:
Potom by som mu cez stupačku pustil z tlakového repráku aspoň na pol hodiny z generátora dákych 5kHz a skákal by z okna. :wink:

Ani na dedine to nie je nič príjemné ked máte za suseda idiota ,čo robí samé prieky,ale ani takého, čo si nič nevšíma okol seba.
Jednoducho, treba sa správať normálne a neznepríjemňovať si zbytočne život jeden druhému,pretože každý má dosť svojich starostí a načo ich pridávať aj iným svojou bezohladonsťou.Ono sa to vždy časom každém,u vráti, ked to najmenej bude čakať,ale potom je často už neskoro lutovať, že som bol blbec,robil som prieky a teraz potrebujem suseda aby mi odviezol zranené decko do nemocnice,či nechal prespať aspoň v drevárni, lebo mi zhorel môj palác. :wink:

Na to ,aby bol človek človekom v každej situácii a nikdy sa nemusel hanbiť za svoje činy ,neexistuje a nie je treba žiadny zákon,
na to stačí používať aspoň ZDRAVÝ ROZUM. :idea:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Dominic
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 22:47
Bydlisko: Martin

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Dominic » 26 Máj 2014, 13:10

Drakoush:bývam v rodinom dome takže môžeš kludne dojst púštat svoju pa zostavu a čo je to zač ta tvoja pa zostava.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa psichac » 26 Máj 2014, 13:20

tak sa pridám aj ja...ja som tiež odchovaný v panelákoch ale presne je to o susedoch (a možno aj lokalite).
Tak najskôr Hriňová (okres Detva), do 11tich sme tam bývali, potom prechod kôli práci sem. Teraz som tam týždeň bol a jediné čo som počul bol motor výťahu (slabo), sem tam práčka, vysávač, parkety nad nami. Inač kľud a ticho. pred tými 10timi rokmi bývali v baráku aj muzikanti (cimbal, basa atd) ale nevadilo mi to. Ale aj tam sa spoločnosť "vyvíja", niektorí susedia pošli, došli iný-horší, ale stále je to na udržateľnej hranici. To skôr tuzeri na feldách ked idú okolo tak dunia :D
Ešte je ten barák tak situovaný že z jednej strany asi 500m je hora, celé mesto je tak v doline.

Teraz tu. Kúsok od baráku pole a 20m pás so stromami.fajn.
pod nami 2 guľáše štekáče a wanna be metalista/rockerista/klavirista...a teraz ako asi zmaturoval lebo je doma, stále naplno asi koncerty,jeho "hranie" na gitare, facebook bublinky...Buchnem kladivom po stupačke tak na hodinu stíši a potom nova. A aj večer po 22:00
Nad nami další nejaký fajčiar mladý nostalgik, tiež si rád peckuje Krylove pesničky v celodennej slučke, popritom cez deň (aj cez obed) obrába svoju mladú pri otvorených oknách (škoda že nemám quadro a fpv), sem tam zavŕta alebo mu drbne činka na lino...
Vedľa nás mladý debil(i), možno aj fet, búchanie dverami, hulákanie matky čo ich nezvláda...Nad nimi niečo podoné...
A ešte vedľa v tescu bezdomovci a ožrani, všeobecne tupci po okolí v piatok/sobotu večer...

predtým som z okna videl široké okolie, kopce, aj 10km dalej...Teraz vidím 50m barak.
A ja sa mám tešiť?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa jaromir » 26 Máj 2014, 13:30

Vrakuna, to je divoky vychod.
0

Dominic
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 22:47
Bydlisko: Martin

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Dominic » 26 Máj 2014, 13:39

Tešit sa budeš až ked budeš bývat v rodinnom dome,taky audiofil ani nemôže bývat v paneláku. A ked už sme pri tom ked si chcete niečo postavit napr.reprobedne, jednak v paneláku nemáš dostatok miesta ,susedom vadí píla a všetko s tým spojené a nakoniec si ich ani nemôže človek vychutnat lebo ked si to dáš hlasnejšie tak ti príde nejaký čurák vypnút elektriku.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2902
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa zipaj » 26 Máj 2014, 15:40

5ko napísal:Ani na dedine to nie je nič príjemné ked máte za suseda idiota ,čo robí samé prieky,ale ani takého, čo si nič nevšíma okol seba.
Na dedine bol kľud, ale tak pred 20 rokmi, potom všetci nakúpili kosačky, drevo sa rezalo iba v sobotu. pohodička (ak nebolo poblízku JRD). Dnes každý debil kosí trávu, pretože podrástla o centimeter a stále jeden skončí a ďalší začne. Dnes mám väščí kľud v meste, rohový tehlový byt, okolo seba starších susedov, dôchodcov, hudba (2x10W v A triede) im nevadí (pýtal som sa či som nevyrušoval), len občas niekto niečo navŕta do steny (ale v rámci slušnosti a cez deň), ani práčku nikto nezapne večer. Asi je to aj o štastí.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1026
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Andrej152 » 26 Máj 2014, 16:05

ja bývam v RD a raz suseda prišla že sa jej chvú okná , a čo stým mam yosik tesla azs 223 a + prikladam foto ako to púšťam :lol: (sory za foto )
Prílohy
DSC03976.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Máj 2014, 16:34

zipaj napísal:Asi je to aj o štastí.
Je to hlavne o povahe človeka. Nie každému vyhovuje RD a nie každému "cimra". Niekto má radšej prácu pod nosom a menej starostí za malé priestory a takmer nulové šance na nejakú aktivitu a niekto dá prednosť pohodliu a altánku, kde sa griluje za cenu lokality a starostí a niekto zas ide bývať do RD v najlepšej lokalite, nemusí sa o nič starať, lebo kosí mu záhradník a upratuje firma... Niekedy samozrejme veľkú úlohu zohrávajú financie, kedy aj by som chcel ísť do RD, ale nemám na to a som rád, že môžem bývať aspoň sám.

Takže nie je správne rozoberať výhody a nevýhody, je to o ľuďoch.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa dxr » 27 Máj 2014, 02:47

Opacny pohlad na vec....

Zhodou okolnosti vcera som cistil zaludok susedovom.....
Kopem si pripojku na vodu cize..... krompacik nejaky ten proviant a maly tranzistor a Pozor zakruta
Nieco v style zobudim sa vypnem zakrutu a chytim krompac :-D

Suseda> Ze si mam to radio vypnut lebo ona si ide dat spat dieta
Ja> na to ze radio nieje pocut ani 5m poriadne
Ja> po 6m som ledva pocul co moderator hovori a to mam usi ako netopier hovoria ludia co ma poznaju.
HAMovia poznaju report R1 taka mizerna citatelnost.

JA: Ak chce mat uplne ticho na to si treba zavriet okno.
Suseda> ze preco by to robila ze si mam dat walkman

tak som jej vysvetlil ze pokial si nezavrie okno a hubu tak to pustim silnesie a este budem behat karboskou
po roxore lebo mam minimalne na 3hod. pracu a nebudem kvoli pocasiu moct robit aspon do piatka (hlasia burky)

Obcas su ludia viac citlivejsi ak maju dieta predtym nam zneprijemnoval roky ich pes stekal hodiny a hodiny...
Asi som spravil chybu ze som im do 4r veku dietata ustupil a radio som vypol ale tento rok som si povedal
ani omylom nechodim sa prechazdat na zahradku a panicka to zneuziva lebo si zvykla...

Neviem co by robila panicka v panelaku kde jeden preraba 3/4 roka byt
ma tam firmu ktora denne vrta panel na emental
a potom pride decko ktore ma akademicky tyzden a 2h denne trenuje na perkusiach zaklady monotonne tuc-tuc
Mam stochuti tam dat casovy spinac a kazdy den ked tam niesom pustat tu zakrutu aby si zvykla
ked tam budem v lete kazdy den. Nerobim hluk nerobim party ale ako v klastore ticho zit nebudem.

Este som si dal tu robotu ze som zobral 25m pasmo a zmeral vzdialenost 10m od radia
Radio bolo takmer nepocutelne. Ona ma spalnu asi 14-15m od mojho plota.
Ak by to bolo pocut cez zavrete okno nepoviem ani polslova ale nieje to pocut.
Nech si zavre to okno a vysere oko.

@Psichac: Ty to tam mas asi fakt blbe. Preteky na 4 prudovke.
TESCO ktore laka tie zobrave rehole a NONSTOP krcmicky.
Ale co povies na tie nocne sovicky prave som pocital sekundy na nahravke perioda 4-5sekund jeden PIP impulz :wink:
Ja to mam celkom dobre "socialne znevyhodneny obcan" v noci pracuje potichu len sem tam sa ozve alarm ;)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Dominic
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 16 Nov 2013, 22:47
Bydlisko: Martin

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa Dominic » 27 Máj 2014, 21:57

či už žijeme v paneláku alebo v dome nikdy by sme si nemohli dovolit nič ak by sme mali za suseda walkera texaskeho rangera.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Zákon o "hlasnej hudbe v paneláku"

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Máj 2014, 08:52

ja byvam v bytovke, ale dokoncuje sa dom. Bytyovka je fajn pre ludi, ktori chcu prist z prace, sadnut pred telku a nic nerobit. Mne to lezie na mozog. Viem, kolko prace je okolo domu, ale mna bavi stale nieco vymyslat a upravovat, preto radsej ten dom. Ako programator presedim cely den pri pocitaci, takto si budem moct vybit energiu. Stari rodicia ziju v dome, tak viem co to obnasa.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď