DPA110 - legenda žije

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 21 Jún 2010, 19:44

Thales napísal:Znovu se ptám v čem je konkrétně DPA110 drahá? Deska v běžném provedení od firmy která vyrábí DPS na cca 90Kč odhadem (později klidně upřesním). Kolik stojí součástky napsal Martens (protože DPA110 a 220 jsou až na koncové tranzistory a výkon prakticky stejné). Ochrany nejsou potřeba protože jednoduchá ochrana je implementovaná už na desce. To je fakt cca 350Kč za OBA kanály tak moc?
Jen opravím že těch 350Kč je za trandy avšak origo bez koncových ty jsou kamenem úrazu navíc v těch 350 jsou již součástky (zese jen trandy a diody) na ochrany od righta (bez relé) a softstart(Zase bez relé a trafa) dejme tomu že celkem i s odporama a kondíkama 500 oba kanály tedy bez hlavních filtračních tam je to na každém jak moc chce investovat.

Ale k té 110.Když se podíváte na origo osazovák vždyť tam je víc klenb než součástek (skoro!!) výkonové trandy co jsou skoro všude za 30Kč.No a zbytek součástek bez komentáře...Desky na 220 stojí 150Kč tak kolik asi 110?Tak mi řekni co je teda tak drahého.(to není rýpaní ale fakt to chci vědět.)Trafo,chladiče,kastli nepočítám to kupuješ ať k TDA tak k DPA akorát že k DPA bych si asi nedal plastovou kastli z GME....
0
DPA330Mk4

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 21 Jún 2010, 20:13

ale hovoríme samozrejme len o 110,220 :D zas to nieje tak zložité, každý zručný elektrotechnik s praxou s kúskom teórie by nemal mať problém s postaveným DPA a to hociktorej rady.A samozrejme nejakými € ak to chce mať na jednotku.Ja osobne sa pustím do DPA380 lebo chcem mať doma to naj čo sa dá postaviť
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 21 Jún 2010, 20:15

Já budu stavět tu 220 a taky to chci mít tip ťop teda v mých finančních možnostech.
0
DPA330Mk4

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 21 Jún 2010, 20:18

radšej si našporím ale chcem to mať TIP TOP.Asi do krabice od modushopu 4U.Originál tranzistory žiadne šmeliny.Pomaličky chlapi rastú :D
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 21 Jún 2010, 20:31

Jo tak toho se taky držím radši si chvíli počkám než to nějak ojebat.Taky to vidím na kastli z modushopu myslím že 3U s tím 10mm hliníkových čelem ale tu velikost nevím přesně hádám.Třeba ty filtrační kondy ty výdjou celkem draho a to nemluvě o spárovaných trandech zbytek už jde trafa ta kastle...První jak jsem viděl ty kastle tak jsem si řekl že jsou normální hovada za ty prachy ale pak jsem si řekl že tu 220 udělám fakt peckovně to znamená kastle namíru což taky výroba chladičů na zakázku a to jsem tipnul jeden chladič od Fisher na 1500 když si dáš 2 a 2 dostaneš se s chladičema na tři litry tak si přidáš 500-1000 a máš kastli i schladičema jak vyšitou s profi vzhledem.
0
DPA330Mk4

eriko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2285
Dátum registrácie: 07 Nov 2008, 00:00

Príspevok od používateľa eriko » 21 Jún 2010, 20:38

Zaujímavé, ako sa diskusia 30W mosfetového konca preniesla na tému o DPA. :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 21 Jún 2010, 20:40

presne tak neoplatí sa to ja chcem rakovú s chladičom samozrejme predný panel bude mramor preto nie Al 10 mm.No uvidíme ale vyhrám sa tým :D
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 21 Jún 2010, 20:53

http://www.modushop.cz/3u-10mm-panel-s-chladicem.html
Já bych chtěl tuto ale nevím jakou hloubku ještě ty jestli myslíš ty rackvé jak tam je ten čelní panel na zamontování do regálů tak ten je škaredý ale je to věc názorů.
Třeba já si na výkoňáky musel poškat asi dva týdny než jsem si je mohl objednat...
0
DPA330Mk4

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Jún 2010, 20:55

Na DPA řadě je krásné to že si člověk může postavit malý pěkný ale přitom velmi slušný zesík (v této kategorii - lepší věci se obvykle staví i s většími výkony) jako je DPA110 za malý peníz, stroj střední kategorie (řada DPA22x) kvalitativně vyšší mosfetová řada (DPA3xx) nebo zesilovače parní (DPA440, 880, 1000). A to jsou prosím všechno cca 20 let staré konstrukce. A což teprve ty modernizované nebo nové. Bohužel k těm se jen tak nedostaneme. Ale jestli jednou vyhraju nějaké ty $$ vím že si udělám zase výlet na Prosek :lol:
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

joži

Príspevok od používateľa joži » 21 Jún 2010, 20:56

Thales, ja slubujem že ti tie dosky pošlem po víkende pondelok 28.6.2010. pošli mi v SS tvoju adresu.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 21 Jún 2010, 21:21

Joži v pohodě. Nelam si s tím hlavu, doufám že to nebereš tak že bych to na tebe nějak sváděl nebo tak. Prostě až budeš mít někdy čas a půjdeš kolem pošty OK?
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 21 Jún 2010, 22:50

martens napísal:http://www.modushop.cz/3u-10mm-panel-s-chladicem.html
Já bych chtěl tuto ale nevím jakou hloubku ještě ty jestli myslíš ty rackvé jak tam je ten čelní panel na zamontování do regálů tak ten je škaredý ale je to věc názorů.
Třeba já si na výkoňáky musel poškat asi dva týdny než jsem si je mohl objednat...

jasné že rack je škaredý ale ja nebudem platiť zbytočne za Al predný panel keď ho tam aj tak nedám.Šírka plošného spoja pri DPA380 je 85mm do 3U /120mm/ to asi vojde po stranách bude ešte 17mm priestor tak asi zoberiem aj ja tú 3U.na prednom panely nechcem mať nič iba led diodu :D Ale už sme zmenili tému tak sorry
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 22 Jún 2010, 01:22

Thales, no neber to tak že sa proti tebe niečo obracia...Tak tie tvoje veci, ktoré robíš hoď na fórum...prečo nie...Myslím že niesom sám koho by to zaujímalo. Veľa som od teba toho nevidel, takže nemôžem povedať či si schopný alebo nie...
Čo som videl dosky na 220 tak to boli všetko drahé svine...neviem odkiaľ si nabral takú cenu...možno niekde áno, ja som takú ale nevidel.

Ja osobne som doteraz nikde nevidel konštrukciu dovedenú do konca s DPA110. ostatné samozrejme áno.
No však to je ten problém že zohnať tie výkoňáče...Do JPA sa dajú napr. zohňať pomerne ľahko čo je plus...

Ale myslím že to ani nejde moc zrovnávať...sú to odlišné konštrukcie.
Ak by som mal čas a peniaze tak prečo nie tá 110 nevyzerá vôbec zle...to som nikde nepovedal, len ak by sa to niekde uverejnilo v poriadnom obale, tak by to vyznelo inak a ľudia by sa toho chytili.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Jún 2010, 02:00

Tak bavili jsme se tu o DPA110 tak jsem tu cenu udával také pro ní. Výhoda je že na desce je už i levná ochrana. DPA220 není o mnoho složitější ani dražší ale problém je v tom že na rozdíl od DPA110 tam jsou hůře sehnatelné darlingtony KD649T/KD650T na konci a je záhodno je párovat. Zbytek je stejný. No a darlingtony se párujou blbě takže prostě si v krámu objednat přesný počet kusů který je na stavbu potřeba není moc dobrý nápad. Jenže DPA220 se dodávala i komerčně a jako stavebnice takže výrobce tak neměl problém z kýblu trandů vybrat potřebné párované dvojice (resp. čtveřice). Výhoda DPA110 je v tom že tam není nic špatně dostupného a párování není bezpodmínečně nutné (kdo to chce mít tip-top tak mu v párování nic nebrání). Na konci jsou snadno sehnatelné KD607/KD617 (ale chodí to i s jinými typy) a zbytek je stejný jako v DPA220. Dá se tedy říci že DPA110 je vlastně DPA220 s menším výkonem a jednodušší stavbou pro amatéry a tam kde není třeba plného výkonu DPA220. Její výkon cca 50W je pro řadu lidí dostačující a díky celosimetrické konstrukci se zesilovač chová i slušně. proto se pořád divím jak málo lidí to ocení.

Pokud vím komerčně se DPA110 běžně nedodávaly, hodně jich skončilo jako vestavěné moduly a byla to asi spíše otázka amatérské stavby takže moc fotografií dostupných nebude. Ostatně já mám také v úmyslu je využít jako vestavný modul. Ale vem si kolik věcí se tu probírá nejen v sekci Audiotechnika a jak málo z nich pak skončí v sekci Můj výrobek? Myslím že by tam měly být zařazeny především ty výrobky které vznikly za přispění tohoto fóra. Ty které nikdy nevidíme.

No podívejte se není to už od pohledu simpatický kousek? (jen ten popis je blbě - žádné FETy tam nejsou)

http://www.zewel.tuliscz.com/dpa110.php
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 22 Jún 2010, 08:01

ten mosfetak je je****o :evil:

staval som to vcera vecer a najprv som odpiekol IRF-y 540 a 9540. 8)

povedal som si ze to nic tak som dal bipolarne nejake bd243 a 244, tak som zapol, vsetko urobil tak ako malo byt a hovno.

v pozadi bolo pocut nieco z hudby, no po 5 sekundach sa to stratilo, tak som zos viac vybudil a uz bolo pocut len chrcanie a nic, odisiel mi kc trand na vstupe :twisted:

uz nikdy viac take smejdy nebudem ani pozerat nie stavat 8)
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 22 Jún 2010, 09:12

čo som vravel že je to chujovina ,učíme sa na vlastných chybách :D postav si od PASSA LABS ZEN ten je 100% funkčný a dobrý má 10W A triede na doma v pohode staval som ho už X-krát

http://cygnus.ipal.org/mirror/www.passl ... zenamp.htm
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 22 Jún 2010, 10:50

ok dik, skusim............... :)

http://svetelektro.com/clanky/univerzal ... y-152.html

mam stare TESLY, cokeby .....

ma to niekto postavene? nejaka dps? :roll:
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 22 Jún 2010, 13:08

Tak teoreticky ba to fungovatm mělo ale nemá to žádné ochrany. Takové holátko.
Proč si nepostavíš tu DPA110 o které tu byla řeč a která je kvalitativně někde jinde?

Platóne nic proti ZENu (beztak bych raději postavil tu Macurovinu) ale myslím že zesilovače v A třídě nejsou úplně pro každého a člověk který o něčem takovém uvažuje by měl vědět moc dobře proč do toho jde. Asi bych si úplně netroufnul doporučit to začátečníkovi který o tom nemá ani páru a jen tápe.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
orvi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 03 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: ZP
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa orvi » 22 Jún 2010, 13:35

tak ja uz mam nejake tie "amaterske konstrukcie" za sebou( nabijacka olovenych aku, TDA7294, UNI50, a najake tie blikace na bike a ine.... :oops:

no v zosoch som zatial len par tyznov a ta spominana UNI 50 sa mi podarila asi len nahodou :roll:

na JPAcko nemam KD617 :cry:
0
Čo nehorí, to sa nehreje, čo sa nehreje nema napatie a co nema napatie to nefunguje

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Príspevok od používateľa nalimko33 » 22 Jún 2010, 13:42

Neda mi sa opytat priamo: kde na slovensku zozeniem DPS k DPA 110???
Ja ho kludne postavim, ale nemam tu dosku....
0

Napísať odpoveď