Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 16 Apr 2015, 16:06

zdravím mám s prehrievaním notebooku HP Envy 17 2100en. notebook mám už 2,5 roka a už má čosi odbehané a začal sa mi prehrievať. Tak som ho prepastoval, novú pastu som dal Arctic Cooling MK4, ale k výraznejšiej zmene nedošlo. Keď zapnem niejakú náročnejšiu hru po 5 min sa prehreje a vypne, pri opätovnom zapínaní mi bios ukáže chybu "Overheating .... "
Dá sa to ešte niejako riešiť, alebo notebook, už na náročnejšie hry nepoužijem ??
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2582
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miroja » 16 Apr 2015, 16:13

Cistil si aj celu cestu chladiaceho vzduchu od nasavacich otvorov cez ventilator az po vyfukovacie?
EDIT: Toto sa da najst v NB na medzi vystupom vzduchu z ventilatora a rebrovanim chladica.
Prílohy
prach.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 16 Apr 2015, 21:14

Ano komplet som to tam vysávačom povimetal ...
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa mirosne » 16 Apr 2015, 21:57

Vysávačom je málo,musíš oddeliť ventilátor od rebrovania.Pozri sa sem:

http://svetelektro.com/Forum/prepastova ... 39641.html
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 17 Apr 2015, 13:32

ináč, robil som to podľa tohto videa : https://www.youtube.com/watch?v=vFAkgrPF1D4

takže celý airbox ventilátora som vyčistil ...

-- Spojený príspevok 17 Apr 2015, 14:31 --

ak pomože :
Prílohy
Untitled.png
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa psichac » 17 Apr 2015, 20:56

tolko stupňov v IDLE????... hm...
určite si to zložil dobre a zapojil si ventilátor ?

inak, otázka do pléna : je možné aby takéto heatpipe chladenie po čase degradovalo? Všimol som si totiž na maminom notebooku že pokiaľ ho dám do vertikálnej polohy (alebo teda položím na LCD a pred sebou mám spodok notebooku, výfuk voľný) tak sa zvýšia teploty o niekoľko stupňou. Ked ho položím, klesnú...
Mám síce predstavu ako by tie heatpipe mali fungovať no zoberme si napr aj tower chladiče do pc, ked sú položené normálne (na stojato) tak nevidím problém - dole sa zohreje, vystúpa kolmo hore, ochladí sa a stečie po stenách dole...
Ale ked je na ležato (teda klasika pri stojatom PC) tak sú tie pipes vodorovne...a teplo stúpa hore takže spodná polka pipes je na okrasu...

či som prepracovaný?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa TomKocuR » 17 Apr 2015, 21:03

Nie, len nevies ako tie konkretne heatpipy funguju. Jednak tam nejde o to kde stupa teplo, ale o to kam ide tepla para a jednak tie heatpipky nie su dute, a teda tok ako pary, tak schladenej kvapaliny je pekne vedeny od jedneho konca trubice k druhemu.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Tepeln%C3%A1_trubica
0

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 18 Apr 2015, 09:25

ventilátor som zapojil správne, aj počuť ako pracuje, pri narastaní teploty stúpajú otáčky... pomohlo by kúpiť celý nový "heat pipe blok" s ventilátorom ??
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa psichac » 18 Apr 2015, 09:33

ak máš toľko stupňov v IDLE tak naozaj pochybujem že by bolo chladenie dobre nasadene...
ked dáš ruku alebo ucho k výfuku, cítiš teplo?
z kade/ako nasáva ten notebook?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 21 Apr 2015, 23:38

z výduchu ide tak horúci vzduch že ruku tam dlho neudržím ... moje dočastné riešenie bolo že keď hrám náročné hry, tak pod notebook dám dosku s ventilátorom (HOME MADE- niečo ako chladiaca doska, ale táto funguje) a išiel v pohode, ale teraz už nepomáha ani to. Pastu som vymenil ešte raz, skontroloval som uchytenie ventilátora a chadiacich prvkov na CPU a GPU, bez rozdielu, stále sa prehrieva stačí na 5 min spustiť niejakú hru.
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa psichac » 22 Apr 2015, 06:03

hm, to sa mi zatial nestalo... ale znamena to ze chladenie je ok a komponenty neustale generuju privela tepla...
ako ten ventilator nasava? cez co... ma dole nejaky otvor presne pod vetrakom alebo nasava ako standardne HPcko a teda cez klavesnicu?
ak cez spodok tak vyrezat vacsiu dieru aby lepsie nasaval + nejaka podlozka co by mu vhanala vzduch navyse.
ak cez klavesnicu tak hm, asi nic... lebo otocit vetrak aby nasaval zdola neotocis, jedine ze by si nasiel nejaky podobny ktory by tam sadol pri orientacii zdola...

inak uz neviem, ked teda vravis ze vyfuk dost hreje... alebo skusit napojit ventilator natvrdo na 5V napr z hdd konektora, bude hucat ale nech vieme ci nieco stiahne z teploty...

/podla netu by mal nasavat zo spodu tak vyrez dieru a podlozka a vetrka na 5V
//pocuj, este otazka, tvoje chladenie ma jeden vyfuk alebo dva ? lebo na YT som nasiel jedno video ze existuju dve verzie, jedna pre i5 35W s jednM vyfukom a druha pre i7 45W s dvoma vyfukmi tak ty mas ktoru?
toto : http://www.ebay.com/itm/HP-ENVY-17-1000 ... 58be6e7cc5
///hm, zevraj ani to druhe chladenie nieje ok :/...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6242
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Apr 2015, 08:27

Stale sa mi povrdzuje, ze notas nie je na hry.
A ked ti fuka horuci, tak ide ventilator naplno, alebo nie? mozno odisla teplotna regulacia, a ventilator nejde naplno, aj ked by mal. Dalsia moznost je odflaknuty navrh, alebo to ty nevyriesis.
Posledna, aj ked nepravdepodobna varianta: prehriatim sa nieco dokaslalo v procaku, a ten zacal viac kurit Za 10 rokov som mal len jeden takyto pripad. Dlhodobe hranie na ntb, kde bol zaneseny ventilator. procak prehrievany, a aj ked sa vycistil ventilator, tak mal vysoke teploty.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 22 Apr 2015, 18:02

pre psichac : regulácia ventilátora je ok, takže aj čidlo teploty, pri jej zvyššovaní ventilátor naberá otáčky, až kým pekne nehučí ...nasávanie zo spodu, výfuk z boku je to i7.... vyrobil som chadiacu dosku kde som umiestnil ventilátor na 12V (napájaný osibitným trafom) a je umiestnený presne pod nasávaním NTB a vháňa vzduch smerom do NTB.... a mám takéto chladenie: http://www.ebay.com/itm/HP-Envy-17-17-2 ... 3aa33742b8

pre pocitujlasku : viem že to není herný NTB najnáročnšie čo som na ňom stále hrával bolo GTA San Andreas, občas som mal výkonnejšiu hru (Crysis 1) a tú ťahal na Very Hig bez problémov, ale to bolo asi pred rokom ..
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa jmalik93 » 22 Apr 2015, 18:20

A čo keby som namiesto tých medených plieškov použil zlisované medené centy ?
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa psichac » 22 Apr 2015, 20:08

aký je v tom rozdiel? (okrem toho že zlisovaných niekoľko centov bude mať väčší prechodový odpor ako jeden tlstejší medený plát) ?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

adrian1995
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22 Okt 2011, 12:44
Bydlisko: radava
Vek: 28

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa adrian1995 » 22 Apr 2015, 21:50

Serus chlapi mne to robil tiež raz nb nakoniec som zistil že ked som inštaloval jeden program tak tam dal niejaku chrapotinu. Na začiatku nič až neskoršie sa preukáže takže ani na procesore nebudeš vidieť že tam niečo beží . Skús ak možeš nainštaluvať noví win mne to pomohlo
0

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 23 Apr 2015, 21:34

win som už tiež preinštaloval tiež, bez zmeny. Je niejaký soft, ktorý vie diagnostikovať procák alebo dosku, GPU ?? tento notebook má aj vlastnú diagnostiku ale neviem jej rozsah, pozriem to a dám vedieť.
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 24 Apr 2015, 18:29

Ok, vlastná diagnostika notebooku ukázala všetko Ok. Plus som stiahol šikovný program od Intelu a ukázal že processor je PASSED. Asi tam stále bude niekde problém s tým hardwérom, headpipom alebo čím. Vo vnútri toho hedpipu je niejaká chladiaca kvapalina alebo plyn ??
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Používateľov profilový obrázok
miSho00700
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 21 Feb 2010, 00:00
Vek: 30

Re: Prehrievanie HP Envy 17 - Overheating

Príspevok od používateľa miSho00700 » 01 Máj 2015, 20:18

Dnes som mal voľno tak som ho skúšal prehriať (Assasin creed 3) aby som videl kde sa to prehrieva všimnite si maximálne hodnoty, zaujímalo by ma čo je to to TZ01 ?? je to chipset, lebo ten má až 106 stupňov.
Prílohy
TEST 2..png
0
Vyletoval jsem ten odpor, změřil na něm napětí, a je na něm 0V, čím to je ? Když chci letovat lakovanej drát tak ho musim oškrábat? to jako celejch 60 metrů? až sa nechce veriť, že je to pravda :D, viac drbnutých otázok na http://danyk.cz/otazky.html

Napísať odpoveď