Čo vás dnes nahnevalo? 2

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa mato3000 » 07 Apr 2014, 20:24

alebo si niekto patentoval kravinu a predal licenciu do poľska a teraz im to chrlí blbé krabičky :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Pedro
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: 07 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nové Zámky NZ
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa Pedro » 08 Apr 2014, 12:13

jaromir napísal:Ktory vyhral? Ten s tou vybijacou nabijackou alebo NE-cko?
netušíším
0
Vidíš veci a hovoríš: "Prečo ?". Ale ja snívam o veciach nevídaných a hovorím: "Prečo nie?"
(George Bernard Shaw)

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa Washu » 08 Apr 2014, 12:22

No comment...
Prílohy
Top.jpg
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa psichac » 08 Apr 2014, 12:27

:axe:
DynDNS existujúcim užívateľom ruší bezplatné dynamické DNS
K***a.... a taký pekný hostname som mal...ešte že u UPC sa moc nemení IP adresa... a že si ju pamätám :)

Washu, ten radič má rovnaké napájanie? či myslíš hrúbku lajny?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa dxr » 08 Apr 2014, 13:35

sak toto robia uz minimalne 2 roky vsetky tieto sluzby preto treba prejst na nieco co si mozes hostovat sam :)
ale za predpokladu ze si vies nacpat do routra nejaky updater ale tie veci co pouzivas asi openWRT/DDwrt nemaju :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa jaromir » 08 Apr 2014, 13:39

Washu napísal:No comment...
Kto robil tu dosku? Vyzera tak zartovno.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa psichac » 08 Apr 2014, 13:41

dxr napísal:sak toto robia uz minimalne 2 roky vsetky tieto sluzby preto treba prejst na nieco co si mozes hostovat sam :)
ale za predpokladu ze si vies nacpat do routra nejaky updater ale tie veci co pouzivas asi openWRT/DDwrt nemaju :)
veci čo používam majú ROS :D mám aj script (disablovany) na DDNS tak uvidím či by sa dal prerobiť na niečo iné (no-ip ?...)
Lebo zober si napr. ftp server - to som dal každému len url adresu a je a že sa zmenila 500x IP, no čo... (nezmenila :D )
Vieš, teraz rozmýšľam, či zas nejaký free alebo normálne kúpiť doménu... Len zas tam je otázne ako by to bolo so zmenou IP adresy, či sú tam nejaké "administratívne poplatky", ako dlho to trvá atď...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa rudko » 08 Apr 2014, 13:48

napr u websupportu (tam mam hosting ja) si vsetky dns zmeny naklepes cez web inerface a je vybavene. cas zmeny sa potom pohybuje medzi 10s a 5min
edit: platim si iba domenu a stoji ma to 12eur na rok a mam po probleme
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa Washu » 08 Apr 2014, 14:31

jaromir napísal:Kto robil tu dosku? Vyzera tak zartovno.
Nejaky cinan. Aby toho bolo malo okrem mizerneho napajania je ziavne problem aj s HCLK, nieco ako impedancne prisposobenie autor dosky ziavne vobec nepozna. Nech je to odstrasujucim prikladom vsetkym ostatnym.
PS: A toho ktory toto spachal by som najradsej nakopal do zadnice ze by si tyzden nesadol.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

ondronr
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 22:25
Bydlisko: NR/BA

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa ondronr » 08 Apr 2014, 22:59

K DDNS: už dávnejšie som prešiel k no-ip aby som zistil, ze aj oni každý mesiac otravujú s potvrdením konta kliknutím na link a opisaním CAPTCHA. Odvtedy som našiel http://www.dnsdynamic.org/ a https://freedns.afraid.org/ , vyzeraju zaujímavo. A tiež zvazujem vlastné riešenie - PHP skript umiestneny napr. vo websupport, ktorý by manažoval Amazon AWS Route66 (DNS; cca 6USD na rok na správu jednej zóny).
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Apr 2014, 23:04

Washu napísal:No comment...
čo sa divíš, Cu je drahá a okrem toho sa treba predsa správať ekologicky a teda šetriť :D
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa dxr » 09 Apr 2014, 05:34

ondronr napísal:K DDNS: už dávnejšie som prešiel k no-ip aby som zistil, ze aj oni každý mesiac otravujú s potvrdením konta kliknutím na link a opisaním CAPTCHA. Odvtedy som našiel http://www.dnsdynamic.org/ a https://freedns.afraid.org/ , vyzeraju zaujímavo. A tiež zvazujem vlastné riešenie - PHP skript umiestneny napr. vo websupport, ktorý by manažoval Amazon AWS Route66 (DNS; cca 6USD na rok na správu jednej zóny).
Bud PHP alebo CGI ale to je stale take menej sikovne. ked uz tak nejaky Free DNS hosting s DDNS update
Ten DDNS navod by mal zvladnut aj skolkar s ubuntu a mate pokoj na velmi dlhu dobu ;)
Len kvoli tomu ze som si nevedel spomenut co to mam uz rok v prevazdke som pozrel crontab
Chodi to uz viac ako rok kopa update moznosti script ani netreba vymyslat a nech sa tie komercne veci posypu

A co sa tyka tych plosakov tiez mam nieco co naserie!
Len dodam ak by niekto nechapal cele to posral gerber generator a dost hnusne pod popisom si vymyslel cesticku ako skrat
Prílohy
doska.jpg
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa helios » 10 Apr 2014, 01:45

Mňa zas včera nasral Orange.
Behom dňa mi došla SMS že nemajú odo mňa platbu za minulý mesiac, ktorá je už po splatnosti. Faktúru som dostal, ale tiež až včera. Na razítku na obálke dátum podania 7.4., na faktúre: vystavená 22.3. splatná 5.4. Teraz neviem, či si robia z ľudí riť, alebo si takto na penáloch z omeškania zvyšujú zisky. Aspoň som im napísal dosť jedovatý mail. :x
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa Washu » 10 Apr 2014, 02:14

dxr: To spachal ten uzasny camtastic, alebo ako to presnejsie to vzniklo? Toto je extremne vazna chyba, stat sa to v midlayeri tak sa clovek pri hladani chyby moze aj zblaznit.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa xmilos » 10 Apr 2014, 06:40

helios napísal:Mňa zas včera nasral Orange.
Behom dňa mi došla SMS že nemajú odo mňa platbu za minulý mesiac, ktorá je už po splatnosti. Faktúru som dostal, ale tiež až včera. Na razítku na obálke dátum podania 7.4., na faktúre: vystavená 22.3. splatná 5.4. Teraz neviem, či si robia z ľudí riť, alebo si takto na penáloch z omeškania zvyšujú zisky. Aspoň som im napísal dosť jedovatý mail. :x
ne je to tak, ze platnost zacne plynut datumom prijatia?
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa helios » 10 Apr 2014, 07:29

Malo by to tak byť. Ale z vlastnej skúsenosti už viem, že svoje práva si u takýchto nadnárodných firiem musí zákazník tvrdo vyhádať, inak sa tvária, že oni sú jediní spravodliví.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa xmilos » 10 Apr 2014, 07:41

Upravim:
helios napísal:. Ale z vlastnej skúsenosti už viem, že svoje práva si u takýchto nadnárodných firiem musí zákazník tvrdo vyhádať, inak sa tvária, že oni sú jediní spravodliví.
...si musi slovensky zakaznik tvrdo...

to co si dovolia u nas si nedovolia v DE a pod...
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2584
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 62

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa miroja » 10 Apr 2014, 07:58

Mna nasralo, ze som nasiel preliacene dvere na mojom aute od nejakeho asi tucneho kretena, co stal vedla mna pred panelakom a tresol pri otvarani svojimi dverami do mojho auta. Zjavne to boli nejake dvere s hodne sikmym koncom, pretoze ma nezachranila ani lista v strede dveri, aj ked sa o to tuho snazila.
A to mi 13.4. nejaky dalsi debil nacuval do predneho naraznika tesne pod svetlom. Este ze nerozbil ani svetlo ani hmlovku, ale farba z naraznika asi opada, lebo je riadne popraskana...
Vsak stane sa, ale naivne som si myslel, ze ludia nie su az taki hajzli, aby nieco dosrali a vklude odisli. Vsak by to slo z jeho poistky. Nakopal by som ho do :butthead:
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa helios » 10 Apr 2014, 12:32

Tak Pomaranč mi odpísal v zmysle "my nič, to spôsobila doručovacia firma, upozornili sme ju".
Aspoň niečo, uvidím, ako budú fungovať ďalej...
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Co vás dneska nasralo? [Pokračujte ...]

Príspevok od používateľa dxr » 10 Apr 2014, 14:43

helios napísal:Malo by to tak byť. Ale z vlastnej skúsenosti už viem, že svoje práva si u takýchto nadnárodných firiem musí zákazník tvrdo vyhádať, inak sa tvária, že oni sú jediní spravodliví.
To je ako pri elektrarnach ked platis 1/4 rocne neprejde im platba ta pridu rovno piatok odpojit. lebo nemas
3 mesiace po sebe zaplatene zalohove platby. Aj to stylom ze perie pracka a dement ani nezazvoni len prask.

Na to aby som neostal cez vikend bez elektriky ti cez telefon daju vsetko mozne aby som to uhradil
a modlil sa ze ta do 14h technik zapoji. Potom uz piatok koncia a nerobia do pondelka.

Ale na to aby si zistil aky bol dovod odpojenia musis ist osobne k okienku majitel pripojky asi 1h som zistoval
ze ci je problem v rozvodnej sieti alebo len u mna.)

Uzivatel bytu je uplne v keli nevie ani dovod preco nema elektriku musi na to zobrat merak a zisti ze ho niekde odstrihli
to nehovorim ze vedlajsie nechali hodiny neprisrobovane lebo si pozicali srobik z hodin suseda lebo im ten
povodny padol do stupacky. Tak to ten dement nechal vysiet na kabloch.

Ale na pripojenie miesta na noveho vlastnika tam uz suhlas povodneho a majitela netreba toto je pakaren tiez.
otom uz bolo par krat v LAMPARen/Reporteri najomca sa nechel vystahovat majitel bytu ho dal odpojit
Tak sa nechal nanovo cierny najomca znovu pripojit. Dobre ne....


A to telefonovanie na 3 rozne cisla lebo prve robi poruchy rozvodnej siete, dalsie su faktury a tretie su technici

Uz som myslel ze si cez zvoncek dotiahnem tych XY Vac usmernim nech mam na zachode svetlo a radio nastastie to zapli este ten den
a pritom to zaplatene bolo len im to nenabehlo v systeme a dodnes 3/4 roka od udalosti tych skoro 200e ci kolko niet
lebo za odpojenie zaplatenie sumy ktoru evidovali ako nedoplatok a este za ZNOVU pripojenie ktore bolo neopravnene!

Holt ale zakon ktorym sa ohanaju elektrarne je v ich prospech.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok