Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Samanko » 21 Aug 2015, 21:43

anakondiel
Ved som ich predsa nedemontoval, ved som nemohol remenicu z klukovky dat dole :) (Passat 1.9 AVB) ... bez toho nedam ani spodny kryt rozvodov dole..
BTW, nebolo to pre nikoho, samozrejme..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7722
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Merak » 28 Aug 2015, 23:27

dnes ma ale neskutočne nasral jeden kolega
čistý ......, len aby sa vytiahol pred zákazníkom, tak som jedno relé aj s päticou menil 2,5 hodiny
byrokracia 2 hod a 25 minút, výmena relé aj s päticou a testom 5 minút
keď som mu dával podpisovať servisný list, tak mi odmietol podpísať 2,5 hodiny, lebo relé bolo vymenené za 5 minút
tak som mu chcel rozkopať ksicht, ale mal šťastie, bol tam zákazník

veď čo sa dalo čakať, keď sa človek v piatok na obed snaží čím skôr odísť z práce, lebo celý týždeň mal mať dovolenku
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa TomasNM » 29 Aug 2015, 00:17

Merak,Ty robis nejaky servis?
V tom pripade,vitaj v klube!
Tiez poznam tie stavy,ze piatok,14:50,vikend pred nami...a zrazu telefonat a...vikend je pase... Neni nad to,ze mas naplanovany nejaky vikendovy opias a v zlomku minuty si bez vikendu. To som maval chut vyvrazdit cely Automotive priemysel.
A tvar sa potom pred zakaznikom,ze je na prvom mieste...s americkym usmevom...
Tiez to mame tak,ze robota,byrokracia,odsuhlasenie zakaznikom atd. 9 rokov stacilo,uz som zmenil poziciu,tak aspon ich podpisy uz nepotrebujem.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa psichac » 29 Aug 2015, 08:26

pridavam sa do klubu, iked ja som zatial doma :) ale tiez ma vcera vytocil jeden klient... dolezity jak neviem co...
on plati tak chce sluzby a toze zlyha nas dodavatel ho nezaujima... proste ako keby si ludia mysleli ze isp si vsetko cuce z malicka a vzdy je vsetko jeho problem...
ale asi si na to budem musiet zvyknut...

tiez ako moja mama, pol dvanactev vecer,spim... dojde do izby ze nejde tv (mala spat a nie kukat blbosti), potom zistujem ze ani net nejde ale zas chyba telekomu, o pol hodinku ok... na druhy den ked som dosiel tak ze "ja som im volala ze co to malo znamemat..." :D
och...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 29 Aug 2015, 09:31

To vieš, keď v bedni ide veľmi dôležitá turecká telenovela typu "dila" apod., prípadný výpadok kontinuity deja môže mať fatálne následky na psychohygienu citlivejších žien. :argue:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10183
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa 5ko » 03 Sep 2015, 07:54

Tie piatkové a sviatkové telefonáty na fajront do šatane dôverne poznám zo servisu plynových kotlov :finga:
Teraz to mám podobné, akurát našťastie volám tých servisákov -JA :lol:
Celý týždeň je klud, a v piatok po obede- pohroma.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7722
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Merak » 03 Sep 2015, 07:59

TomasNM napísal:Merak,Ty robis nejaky servis?
áno, servisujem dátové centrá, ktoré sme postavili alebo vybudovali
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa alidedko » 03 Sep 2015, 08:25

K problémom ISP: psichac, pre koncového zákazníka si dodávateľ TY, nie TVOJ dodávateľ :)

Nám keď padne backbone, jednoducho nie je výhovorka, proste si to musíme odsrať my a len my, nikto iný. Môžeme síce použiť výhovorku na Slovanet, ale to ti tak prd pomôže proti nasratému zákazníkovi, keď "jemu nejde internet" a potrebuje si pozrieť, čo je nové na fejsbúku lebo to neprežije :)

Včera počas búrky prišla kdesi poblízku nášho stožiara (jadro siete) poriadna šupa, dostalo sa to do siete, samozrejme spadli ističe. Je to v riti v lese v kopcoch. Samozrejme diesel tradične nenaštartoval, padla celá sieť. Vonku lialo jak z krhly, ja som musel chtiac-nechtiac v tom lejaku sadnúť do Nivy a ísť hore len kvôli nahodeniu tých ističov. A hej, aby som zistil, že ten agregát je totálne ale totálne na k*&@t. Domov som prišiel pred desiatou večer (od ôsmej rána), mokrý až na zadku, po ceste som ešte riešil káblovku po búrke, polovici obce nešiel internet kvôli príliš citlivým spätným zosilňovačom.

Krásny deň. Najkrajší.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Sep 2015, 08:38

alidedko: to poznam, tiez sme po burke cely den behali a menili zariadenia :) nastastie mikrotiky a ubi<blabla> su uz dost odolne.
Inac, vcera tresol blesk niekde velmi blizko, vyzeralo to, ze do vedlajsej bytovky (alebo tesne za nou) - chcel by som vediet, kolko tv a pc tam odislo.
Nechapem ludi, ktori aj v tej najvacsej burke sedia pri pc. Mne, ked vypadne v takom pocasi internet, tak to neriesim, proste viem, ze ked to utichne, tak to budu riesit. Lenze ludia si myslia, ze servisaci su zazracni ludia a vedia sa prepravit aj v tej najvacsej pohrome a za burky menit AP na streche.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa TomasNM » 08 Sep 2015, 21:24

Ani nie tak ze nahnevalo,ale skor sokovalo.
Mali sme u zakaznika problem na masine,tak som zobral skop a ze sa pozrem na analogove signaly od senzorov. V momente ked sa aktivovalo servo po splneni bezpecnosti,namiesto krasnych 2VDC od senzorov mi obrazovku skopu zaplnil 50Vpp bordel,co sa tam objavil. Rozne pokusy o filtraciu zlyhali. Predpokladal som,ze v priemysle su tieto veci dobre zatienene a rusenie je tam minimalne. Omyl.
Teraz ale vidim,comu vsetkemu musi priemyselna elektronika odolat(PLC,IO moduly napr.).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 09 Sep 2015, 09:14

rusenie je potvora, si pamatam, ako na SOC-ke pred x-rokmi mali chlapici roboticku ruku ovladanu v tej dobe popularnym x51. Mali ho vsak v plechovom kryte. Ucitelia pozerali, krutili hlavami, ze co to za nezmysel, az kym autor povedal, ze ked ho da prec, tak je tam sialene rusenie a nefunguje to. Vsetci analyzovali, ze tam rusenie proste nema z coho vzniknut, ved vsetko pekne urobene ako ma byt. Tak dali dole kryt a nejazda. zalozili jazda. - To je asi ten rozdiel medzi teoriou a praxou. na papieri a v pc vsetko bezi, ale ked sa to nasadi, tak stale sa tam nieco necakane objavi
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa psichac » 10 Sep 2015, 06:12

pocitujlasku napísal: Lenze ludia si myslia, ze servisaci su zazracni ludia a vedia sa prepravit aj v tej najvacsej pohrome a za burky menit AP na streche.
veru... nieje nic adrenalinovejsie ako byt o jedenastej v noci zaveseny na stoziari, smerovat antenu s mobilom v ruke (hovor) a okolo teba slahaju blesky :) asi tak jeden blesk-kazde 3 sekundy.
ani to ze bola vedla nas 100m budova mi nedodavalo pocit bezpecia :D
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dxr » 10 Sep 2015, 06:52

Dosla mi SODIM DDR2 do NTB. Zasuniem 2GB BIOS detegoval Obrázok ale pri starte OS BsOD :?

Dam BIOS memory check je OK. Nebootnem nic okrem FreeDOSu. Vsetko co chce P-mode tvrdo rebootne NTB.
A teraz mozem posielat ramku spat a kupovat v miestnom eshope lebo HighPeecko musi mat nejake svoje moduly
Original je tam 1x512 ELPIDA(.jp) a chcel som aspon 2.5GB a ono to takto lacno nepojde....
Keby niekto vedel rozumne vysvetlit aky je rozdiel medzi SO-DIM pre Toshibu/HP vs vsetci ostatni vyrobcovia :?
Jediny rozdiel je ze mensi ma mensi pocet cipov inak podla CPU-Z su parametrovo rovnake.
Ten novy 2GB modul som si odskusal v ASUSe kde fungoval. Este co mi na um prislo Whitelist/blacklist na vendor-a?
Viem ze niektore BIOSy maju whitelisting na WIFI moduly ale s RAMkou som taketo patalie nemal.
Skusil som oba sloty aj solo 2GB modul bez stareho vtedy NTB ani nenabehne. No nic berieme zo SVK 3x drahsi :D
* maximum per slot je 2GB total na dosku je 4GB ale nechodi v slote ani 1GB modul ktory som su pozical z ASUSu
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1375
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa TomasNM » 10 Sep 2015, 15:07

Rumuni mi dnes zrusili vikend...
Cesta v utorok,co je sviatok. Cestovanie cez sviatky sa u nas nepreplaca,tak mam stravit 15 hodin v aute zadarmo,len preto,ze nejaky debil cosi slubi na stredu...
To asi nepotrebuje detaily. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa dxr » 10 Sep 2015, 16:47

Daj to pravnikovy alebo im odpis ze radsej das xx% inkasnej spolocnosti
ktora im prida 300% a do roka ich vykesuje. Ja snimi mam dobre skusenosti ale nechcel by som byt dlznik :-D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa helios » 10 Sep 2015, 19:03

Milujem farboslepých číňanov. Objednal som si u nich sprchovú hlavicu s ledkami zelenej farby, poslali mi hlavicu s modrými ledkami...
:pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Sep 2015, 19:48

Ale no, nezúfaj, modrá letí. Keď si kúpiš "subofer 5000W", aj ten bude svietiť na modro ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1216
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 67

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa E001 » 10 Sep 2015, 21:42

pepkomas napísal:Už dlho ma takto niekto nevytočil. Firma a.s, čo mi dlhuje pol roka faktury mi poslala vyrozumenie, že mi zaplatia všetky faktury do 3dni ale,ak im dam 10% dole zo všetkych neuhradenych faktur,alebo nemusim dat dole 10% len mi to budu posielat v splatkach 12 mesiacov ..čo si mam teraz vybrat? banda..to sa deju veci..čo? na kieho pana sa vobec piše datum splatnosti na tie faktury ked si firmi určuju podmienky ako a za kolko budu platit :rolleyes: :axe:
Máš písomnú ponuku a od nich objednávku s dohodnutou splatnosťou faktúr? Ak áno môžeš pohroziť penalizáciou zo zákona. Ak nie, tak asi tými výpalníkmi pohroziť. Kedysi stačilo chlapské slovo. Dnes platí sai iba slovo pána Kalašnikova. :butthead:
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok