Sietovka po burke

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2251
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa remusator » 20 Jún 2011, 09:44

Skúšal si pozrieť sieťovú kartu v PC, či nie je problém tam ?
Lebo u nej si to odniesla aj sieťovka.
0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa branor » 20 Jún 2011, 22:00

ale tu sa bavime o wifi access pointe, ten je pripojeny priamo do routru a siet bezi v pohode, to nema nic spolocne s pocitacom alebo sietoukou...

ten router sa jednoducho prepne do nejakeho divneho rezimu...

ked sa prepne tak vystupne napatie zo zdroja je namiesto 3,3 len 2,2V a niekde z dosky pocut intenzivnejsie vysokofrekvencne bzucanie (piskanie)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 34 minútach:

tak uz som sa dostal do situacie kedy trva nabeh do nefunkcneho stavu cca 15s
vymenene boli vsetky elektrolyty a shottkyho dioda... nic nepomohlo

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 4 hodinách:

posledne podozrenie na suciastku

datasheet k MP1410

Kód: Vybrať všetko

http://www.datasheet4u.net/download.php?id=641465
chvilu ma na vystupe katalogove napatie 3,3V ale neskor ked dojde k tej poruche tak uz ma len 2,2V a to je malo na funkcnost toho vsetkeho...

vie mi prosim niekto realne zhodnotit, ci moze tato suciastka vykazovat spominane problemy? ze chvilu funguje a potom prestane a po novom zapnuti znova chvilu funguje... napriklad podla datasheetu...

ta suciastka stoji 12€ takze ak by sa to podarilo opravit tak super, ale ak nie...... nemam na vyhadzovanie...

je tu prosim niekto znaly? prosim poradte...
0

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa branor » 24 Jún 2011, 12:44

Smutne ze sa tu nik nepokusil nad tymto problemom zamysliet, aspon pouzit teoriu, nasmerovanie, pokus...

Uzatvaram temu a zariadenie hadzem do odpadu...
0

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 24 Jún 2011, 12:51

A čo si čakal? Väčšina zariadení, ktoré "odstaví" búrka putujú do smetia...Tu ti už nemá nik čo k tomu povedať. Hoď to do smetia a šetrí na nové. Naučíš sa, že nabudúce maš počas búrky všetko vypínať...
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa pawlo » 24 Jún 2011, 13:04

jimmy_xp napísal:A čo si čakal? Väčšina zariadení, ktoré "odstaví" búrka putujú do smetia...Tu ti už nemá nik čo k tomu povedať. Hoď to do smetia a šetrí na nové. Naučíš sa, že nabudúce maš počas búrky všetko vypínať...
Niekedy ani vypnutie nestačí. Asi pred dvoma rokmi u nás bola búrka - samozrejme všetko sme vypli a povyťahovali. Výsledok: odpálené sieťovky v troch PC na matičnej doske, v jednej odišla aj zvukovka. Odpálené dve PC zdroje, zdroj v DVDčku, router a acces point na streche.

A samozrejme odvtedy mi neide teletext v telke - nový integráč je samozrejme drahší ako hodnota telky.

Ako najlepšie riešenie mi príde používať predĺžovačky s vypínačom - keďže aj vo vypnutom stave zostáva ochranný vodič pripojený. No neviem či by to v tomto prípade pomohlo, pretože mosfety v PC zdroji sa rozleteli na kúsky.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

jimmy_xp
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 08 Feb 2008, 00:00

Príspevok od používateľa jimmy_xp » 24 Jún 2011, 13:22

Vypnutie som myslel fyzické vytiahnutie zo zástrčky. A tiež vytianutie sieťového kábla zo sieťovky.
0

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 24 Jún 2011, 15:10

ked počítač vytiahneš zo zásuvky a sieťový kábel tam necháš, tak ho možeš nechať rovno zapnuty...
Predlžovačka s vypínačom ? A čo ty si nikdy nevidel blesk ? myslíš že cez tých pár milimetrov vo vypínači to neprejde ?
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 24 Jún 2011, 15:17

branor napísal:chvilu ma na vystupe katalogove napatie 3,3V ale neskor ked dojde k tej poruche tak uz ma len 2,2V a to je malo na funkcnost toho vsetkeho...
hmm...zmeraj odber celeho APčka...a sa pri zmene toho napätia na 2,2V zvýši odber tak to tam niečo skratuje...
neni ale 3,3V nejak málo na chod toho APčka?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

branor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 12 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa branor » 25 Jún 2011, 12:04

jimmy_xp napísal:A čo si čakal? Väčšina zariadení, ktoré "odstaví" búrka putujú do smetia...Tu ti už nemá nik čo k tomu povedať. Hoď to do smetia a šetrí na nové. Naučíš sa, že nabudúce maš počas búrky všetko vypínať...
Odpoved profika...
Keby si si precital celu temu zistil by si ze ide o zariadenie ktore sa normalne pokazilo a vobec to nemuselo suvisiet s nejakou burkou...
Viac uz pisat nebudem, vsetko je rozpisane a nebudem sa opakovat, nabuduce si prosim precitaj aj viac ako nazov prispevku, realne sa zamysli a az potom pis... a nepotrebujem nejake poucanie co treba vypnut a co nie, ked uz nastal problem treba riesit a nie tu teraz vypisovat nepodstatne veci (pre info - vsetky zariadenia su pocas burky u mna vypnute a vsetko ide cez prepatove ochrany...)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 10 minútach:
psichac napísal:
branor napísal:chvilu ma na vystupe katalogove napatie 3,3V ale neskor ked dojde k tej poruche tak uz ma len 2,2V a to je malo na funkcnost toho vsetkeho...
hmm...zmeraj odber celeho APčka...a sa pri zmene toho napätia na 2,2V zvýši odber tak to tam niečo skratuje...
neni ale 3,3V nejak málo na chod toho APčka?
DAKUJEM, nasiel som skrat na doske, v mieste odkial vychadza kabel pre jednu antenu - takze bola zoskratovana jedna antena - druha bola OK, tu jednu som teda odpojil, ale nepomohlo to, prud zmeram a dam vediet.
co sa tyka tych 3,3V myslim ze to neni malo, ten integrac v zdroji totiz dava 2A
0

Napísať odpoveď