LG M2762D nenabehne

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 11 Mar 2015, 22:02

Caute, mam problem s montitorom LG M2762D. Ked ho zapnem tak asi 6s blika modra LEDka a potom sa vypne. Diplay je ale cierny a nic sa na nom nezobrazuje. Tak som rozobral tento monitor a nasiel som vypalene miesta a chybali tu 2 kondenzatory 5pF 6kV. Tak som kupil 4x 12pF 6kV a skusil som najprv dat normalne dva 12pF kondenzatory. Nic to ale nezmenilo, tak som dal na obidve miesta dva 12pF kondenzatory do serie, aby spolu mali vyslednu kapacitu 6pF. Ale ani toto nepomohlo. Rozmyslal som, kde este moze byt problem. Skusil som aj odpojit CCFL trubice, dokonca aj TCON dosku ale stale monitor iba asi 6s blika a potom sa vypne. Cize problem je pravdepodobne so zdrojom. Meral som aj vsetky kondenzatory a ziadne neboli prerazene a kapacitu mali v poriadku (niektore sa ale nedali zistit, lebo boli zapojene v serii alebo paralelne a nechcel som ich vyberat). Takisto som meral diodovy mostik, schottkyho diody (TO220) a vsetko vyzeralo byt v poriadku. Vedel by mi niekto pomoct? Diky

http://pho.to/90GvD
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa psichac » 11 Mar 2015, 23:03

a napatia si nameral.... ?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 11 Mar 2015, 23:22

Este nie, nemal som tolko casu, ale podla mna su v poriadku, ale este to premeram.
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa delong » 11 Mar 2015, 23:36

Kondenzátor sa merá vypájkovaný na kapacitu a ESR :wink: . A ak máš "Zajícomer" tak môžeš aj zapájkovaný ale aj ten ma už oklamal :roll: .

"ale podla mna su v poriadku" ale podľa mňa nie :wink: . Ako si ktomu došiel že sú v poriadku ? Máš nejaký Fuzzy logic ?
Jedine meraním si dáš odpoveď že sú OK a nie len pohľadom na ne . Veľa kutilov sa na kondenzátor len pozrie a povie si je dobrý :wink: . Treba merať !
0

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 11 Mar 2015, 23:47

Uz som rozobral 2 monitory co mali Sam Young kondenzatory, lebo som si myslel, ze su zle. Kupil som nove a ked som ich chcel vymenit tak prave Sam Young kondezatory mali vacsiu kapacitu a nizsie ESR. Zato netvrdim, ze su 100 % dobre, mozem ich vypajkovat a zmerat, ale myslel som, ze problem je niekde s invertorom.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa psichac » 12 Mar 2015, 07:12

Ked ti standby ledka 6x blikne a potom sa vypne tak je urcite problem s invertorom... :/
deduktion level : chuck norris...

zmeraj tie napatia, aj na zdroji (vsetky sekundarne, zvacsa 12-18V a 5V) a aj napatia na logickej doske...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 12 Mar 2015, 11:06

Takze takto, najprv som to skusal bez logickej dosky a napatia boli taketo:
16.4V -> 16.4V
5.2V -> 5.2V
Ostatne (OLP, ON, DIM. M/S) bolo vsetko 0V

Po pripojeni logickej dosky boli napatia taketo:
16.4V -> 17.38V
5.2V -> 5.15V
M/S (na logickej doske oznaceny ako A DIM) -> 2.646V
DIM (na log. doske PWM DIM) -> 3.236V
ON (na log. doske INV-ON) -> 4.673V
OLP (na log. doske OLP) -> 0V

Obrázok
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa psichac » 12 Mar 2015, 11:17

a na logickej doske dalšie napätia ? tam sú stabilizátory...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 02 Apr 2015, 13:31

Vedel by mi niekto dalej pomoct? Par veci som premeral.
Takze 1. vec som vybral takmer vsetky kondenzatory v zdroji a premeral a podla mojich merani vsetky vyhoveli. Konkretne hodnoty boli pre 1000uF 25V --> 998uF 0.01R || 680uF 25V -->743uF 0.00R || 82uF 450V --> 78uF 0.29R. Cize aj kapacity aj ESR boli v norme. Dalej som presiel vsetky vykonove odpory v zdroji, vsetky mali spravne odpory, presiel som aj schottkyho diody MBRF1020/1060 aj tie neboli neprerazene a mali spravny ubytok napatia. Dalej som na logickej doske zmeral napatie stabilizera, mal 3.296V. Dalej som zmeral (takmer) vsetky napatia na kondenzatoroch na logickej doske, ktorych hodnoti posielam vo fotke. Snazil som sa aj merat rozdiel napati, ked blikala LEDka a ked bola zhasnuta. Napatia boli na vacsine kondenzatoroch rovnake, az na 1, ktory mal pocas blikania 1.2V a ked LEDka doblikala tak 0V. Ten som vyznacil na fotke fialovo.

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa delong » 02 Apr 2015, 23:05

Zdroj by mal byť OK. Ale čo invertor ? Ak si tam mal vypálené miesta tak ich musíš poriadne vyčistiť ! Môže tam byť stále skrat. Potom nahradiť originál kondenzátorom. Tak tiež zmerať VF trafká . A ako ďalšie by som otestoval CCFL trubice. Zapoj ich na tester a ak svietia tak sú určite dobré a až potom ich pripoj na invertor. Ak invertor odovzdá signál OK logickej doske riadiacemu procesoru ten ho príjme a spustí logickú dosku .
Budeš mať chybu v invertore alebo lampách. Tá logická doska tak často neodchádza iba ak po prepetí napríklad po búrke :mrgreen: .
Nemám schému k tvojmu TV ale skúš ešte pohľadať signál PANEL_CTL a zmeraj napetie.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa oravan » 02 Apr 2015, 23:25

delong napísal:Kondenzátor sa merá vypájkovaný na kapacitu a ESR :wink: . A ak máš "Zajícomer" tak môžeš aj zapájkovaný ale aj ten ma už oklamal :roll: .

"ale podla mna su v poriadku" ale podľa mňa nie :wink: . Ako si ktomu došiel že sú v poriadku ? Máš nejaký Fuzzy logic ?
Jedine meraním si dáš odpoveď že sú OK a nie len pohľadom na ne . Veľa kutilov sa na kondenzátor len pozrie a povie si je dobrý :wink: . Treba merať !
ide to aj v doske len treba mať vhodné zariadenie
0

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa delong » 03 Apr 2015, 22:50

Ano oravan máš pravdu len tiež musíš vedieť aj ako ich zmerať :wink: . Niekde su zapojené aj paralerne :wink: .
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa oravan » 03 Apr 2015, 23:38

to vôbec nevadí aspoň môjmu zariadeniu a používam ho dobrývh 25 rokov a nikdy nesklamal dokonca som meral 0.33mikro a z úspechom doporučoval som to viacerým ale kašlú na to to ako aj sledovač signálu tak isto dobrá vevecička len tak isto kašlú na to si to postaviť
0

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LG M2762D nenabehne

Príspevok od používateľa regree » 07 Apr 2015, 20:02

delong napísal:Zdroj by mal byť OK. Ale čo invertor ? Ak si tam mal vypálené miesta tak ich musíš poriadne vyčistiť ! Môže tam byť stále skrat. Potom nahradiť originál kondenzátorom. Tak tiež zmerať VF trafká . A ako ďalšie by som otestoval CCFL trubice. Zapoj ich na tester a ak svietia tak sú určite dobré a až potom ich pripoj na invertor. Ak invertor odovzdá signál OK logickej doske riadiacemu procesoru ten ho príjme a spustí logickú dosku .
Budeš mať chybu v invertore alebo lampách. Tá logická doska tak často neodchádza iba ak po prepetí napríklad po búrke :mrgreen: .
Nemám schému k tvojmu TV ale skúš ešte pohľadať signál PANEL_CTL a zmeraj napetie.
VF trafka som meral, neboli prerazene a mali podla mna spravne odpory. CCFL trubice som prave otestoval invertorom z notebooku a vsetky trubice funguju. Co ma ale prekvapilo, ze LCD je prasknuty pri kraji, co sa pri zapnuti podsvietenia prejavi ako cierne miesto. Takze zrejme oprava je aj tak zbytocna.
0

Napísať odpoveď