názvy príspevkov

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

neznamy

názvy príspevkov

Príspevok od používateľa neznamy » 13 Jan 2011, 21:19

Neviem nakoľko phpbb podporuje úpravu a vlastné úpravy ale napadla ma takáto vec


ľudia sem častokrát píšu rovnaké problémy a veľmi často krát s rovnakým názvom .

Nedalo by sa dokódiť niečo také ako automatické dokončovanie ?

Vidím tu tému ochrana repro, takých tém je tu hádam milión a všetky sa prejednavajú o tom istom a dospejú k rovnakému riešeniu

user začne písať názov príspevku a hneď mu bude pod tým vypisovať slová a názvy ktoré tu už boli napísané. tak ako to ma spravený google.

Začal by písat ochrana, pod tým by mu pekne po pismenkach vyhladavalo z databazy a vypisovalo existujúce názvy. Tým pádom by nemusel zakladať duplicitnú tému ale videl by že sa to tu už riešilo tak by is ju pohľadal.

Myslím si že to ale nebude žiadna lahká vec sem dorobiť, ale mohlo by to trošku pomôsť spraviť poriadok

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: názvy príspevkov

Príspevok od používateľa psichac » 13 Jan 2011, 21:25

right13 napísal:Začal by písat ochrana, pod tým by mu pekne po pismenkach vyhladavalo z databazy a vypisovalo existujúce názvy. Tým pádom by nemusel zakladať duplicitnú tému ale videl by že sa to tu už riešilo tak by is ju pohľadal.
Ako nápad je dobrý ale touto častou si niesom istý či by to user naozaj spravil...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 13 Jan 2011, 21:30

tak jednoducho by mu to zakázalo založiť tému. keby sa názov zhodoval s takým čo tu už bol


Všimol som si že v minimálne 5tich témach sa rozoberá či začať atmelom alebo PIC, a programátor aký a blbosti


prípadne to čo som povedal v téme vyššie,nech každá nová téma prejde svaľovacím procesom moderátora. Je ich tu dosť na to aby to zvládli
Naposledy upravil/-a neznamy v 13 Jan 2011, 21:34, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 13 Jan 2011, 21:32

Alebo by nejaký slabší, že aha, rovno klik a už nemusí dopisovať názov ale rovno si ho odklikne, a môže začať písať nové riadky svojho problému.

Ešte by sa to dalo vylepšiť tak, že ak už bude téma s rovnakým názvom, tak sa nevytvorí nová, ale do pôvodnej sa len pridá nový príspevok.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa psichac » 13 Jan 2011, 21:35

tak nejak pozmení názov...a zase dať tam niečo čo bude porovnávať názvy (ochrana repro-ochrana reproduktorov-ochrana-reproduktorova ochrana atd) by myslím si zatažilo stránku...to už radšej aby témy schvalovali modi,ale tu je zas problém časový...precalen chvílu to trvá kým sa schváli...

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 53 sekundách:

kubo150-nooo toto znie lepšie ;)
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 13 Jan 2011, 21:36

no a čo, tu sa rozoberá aj tak jeden problém dni,týždne,takže nanajvýš jeden deň hore dole...

Navyše stále je tu nejaký MOD , prečítať si novú tému a potvrdiť ju alebo nepotvrdiť je otázka možno 3 min...

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 13 Jan 2011, 21:53

Často tu býva plno gramatických variant nejakého názvu. To komplikuje aj vyhľadávanie témy. Napríklad tlačidlom "Hľadať":

Kód: Vybrať všetko

zesilovac       55
zesilovač      460
zosilovac      529
zosilňovac       3
zosilovač      409
zosilňovač     828
zosilnovac     434
zosik         1441
zosík          361   
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Jan 2011, 22:01

Napadla ma aj taká myšlienka,že by sa upravili základné témy, tak, že v každej by bolo viac podtém,ktoré sa najčastejšie v praxi vyskytujú a každý by i musel vybrať ku ktorej jeho problém je najbližššie a dať to tam,s tým,že by sa nové temi vôbec zakladať nedali.
Jednoducho by ho to inde nepustilo.Možno je to hlúposť,ale ak by nenašiel vhodnú tému , až potom by mohol v nejakom formulári požiadať o založenie jeho témy,kde by mu to bolo schválené alebo doporučené vložiť to to nejakej jestvujúcej.Určite by to prinútilo užívatelov trochu rozmýšlať,ako svoj príspevok výstižne nazvať, a kam ho zaradiť.
Dalo by sa to?
Ak nie, tak neostáva nič iné len neustále upozorňovať a premiestňovať,kým si nezvykneme,na dodržiavanie poriadku.,Priznám sa aj ja sa občas nezdržím komentáru k nejakému príspevku a zrazu sa téma zvrtne iným smerom a už sa to valí.Slubujem,že sa polepším a viac nezhreším.
Ale ked sa to tak vezme, možnože práve to, že sa občas pokecá aj mimo témy robí toto forum ovela ludskejšie a kamarátskejšie ,ako niektoré iné ..suché..aj ked možno niekedy čisto odborné.
Práve preto sa mne osobne najviac páči tu a trávim tu nemálo času.
Nenašiel som fórum,kde by bola tak dokonale a prakticky zvládutá grafická stránka ,aj ked nič nie je dokonalé ,a stále je čo zlepšovať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 13 Jan 2011, 22:04

tak tak , myslím že schvaľovanie moderátormi je najrozumnejšie riešenie

Priznám sa aj ja sa občas nezdržím komentáru k nejakému príspevku a zrazu sa téma zvrtne iným smerom a už sa to valí.Slubujem,že sa polepším a viac nezhreším.
Ale ked sa to tak vezme, možnože práve to, že sa občas pokecá aj mimo témy robí toto forum ovela ludskejšie a kamarátskejšie ,ako niektoré iné ..suché..aj ked možno niekedy čisto odborné.
Práve preto sa mne osobne najviac páči tu a trávim tu nemálo času.
Nenašiel som fórum,kde by bola tak dokonale a prakticky zvládutá grafická stránka ,aj ked nič nie je dokonalé ,a stále je čo zlepšovať.
no,a preto je svetelektro svetelektrom :D šak nech

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 14 Jan 2011, 03:26

Máte bujné fantázie to sa musí uznať....Lame to je jedno...založí rovnakú tému aj tisíc krát...

Ja osobne sa snažím upravovať názvy tém keď vidím nejakú nezmyselnú...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Jan 2011, 08:03

Když by začal psát stejné téma a vyběhla by na něj obr hláška že takové téma tu už je ať se podívá tam tak to snad ignorovat nejde.

Jinak s tím groupování to není blbý nápad. Ale chtělo by to udělat spíš jako andstavbu. Vysvětlím proč. Takto by tu bylo už mnoho kategorí a člověka by nebavilo prolézat všechny. Takto si člověk přečte i to po čem zrovna nepátrá. Bylo by ale dobré mít na foru tlačítko (přepínač) který by řadil témata standardně (jako je to teď - tj podle data) a nebo alternativně podle tématu. Témata by byla pevně daná a thready by se tam přidávaly ručně (práce pro moderátory a power usery). Ruční přidávání je nezbytně nutné právě kvůli odklonům témat od původního směru a to umí posoudit jen člověk do jaké míry je to relevantní. Hostující server by to přitom nijak nezatěžovalo protože se jedná jen o způsob třídění ale nedojde k nárůstu příspěvků.

Jestli se vám zdá že to dá práci tak máte pravdu ale myslím že výsledky by byly nejlepší. Navíc to umožňuje mít jeden thread v několika tematických blocích. Technicky by to bylo pak snadné - stačí dát Moderátorům a PU do každého threadu tlačítko "Index" které by fungovalo podobně jako tlačítko přesunout až na to že by se nejednalo o přžesun ale jen o přiřazení indexu do které kategorie to patří. V rámci fóra je to jen jeden parametr třídění navíc. Bylo by ale nutné u toho tlačítka dodělat funkci která by ukazovala jestli je už thread někam manuálně zařazen aby se víc moderátorů nepokoušelo o totéž)

Protože moderátorů a PU je tu dost tak si myslím že by to mohlo jít docela rychle.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Jan 2011, 22:12

Táto debata sa týka dvoch súčasne prejednávaných tém .
S názvom témy súvisí aj jej vyhladávanie.
Ak niekto zvolí expresívny názov témy napr. ,,Odfajčený koncák",preto,aby zaujal a niekto si to skôr všimol,možno docieli to čo chcel,/ako blbá reklama/ ale nemôže sa čudovať,že potom ,ak chce niečo nájsť,tak to vyhladávač nezaradí do zoznamu,hoci by práve tam boli nejaké zaujímavé informácie,ktoré by potreboval.
Ked nad tým,uvažujem,tak keby sa museli zadávalť,len presne stanovené výrazy v nových témach,aby sa dali zaškatulkovať, bolo by to určitým obmedzením ,čím by sa strácala možnosť presnejšie definovať svoj probém ,ktorý chcem riešiť a nedali by sa zakladať nové možno zaujímavé témy.
A tým sa dostávam nazad k súčasnej forme členenia fora a zisťujem že v podsate je dosť prehladná za podmienok,že každý dodržuje pravidlá a vklada svoju tému tam kam patrí.

Bohužial,nedá sa zabrániť tomu, že príde niekto nový,poohliadne sa trochu, niečo ho buď zaujme,alebo rovno do primerane vhodnej témy napíše ,ale nesleduje tri roky dozadu,že či to tu už náhodou nebolo.
Tak sa stane,že sa otázky neustále opakujú, alebo niektoré upadnú do zabudnutia.

Keby fungovalo vyhladávanie tak ako na googli,alebo ako písali predomnou/RIGHT..../určite by to zjednodušilo orientáciu ale aj odbremenilo MODOV aj server.

Malo by to fungovať tak,že čím presnejší názov zadám ,tým menej tém to najde,lebo je predpoklad,že sa to týka konkrétnej veci,nie len nejakému náhodnému zhluku slov./popravde ani googl to nedokáže takto riešiť/

Takže nám neostáva nič iné len premýšlať pred napísaním názvu novej témy, alebo na uvodnej stránke výrazne upozorniť že najprv treba HLADAŤ a ČITAŤ,až potom Písať.

Ešte taký nápad...čo tak rozlíšiť jednotlivé témy farebne na inom podklade,určite by to pomohlo v orientácii medzi témami.

Ked si všimneme tému Zbytočné otázky,...vidíme,že tam v podstate dochádza k prekrývaniu jednotlivých otázok a odpovedí a je ťažko sa tam orientovať.Možno tam by to pomohlo, keby každá otázka mala určitú farebnú značku alebo číslo na začiatku a niesla by si to zo sebou ,pomohlo by to k zorientovaníiu,čo k čomu patrí a nemuselo by sa kopírovať z predošlích príspevkov Citácie že k čomu sa vyjadrujem.

Viem že tu splietam dve témy ale oni naozaj uzko so sebou súvisia a mali by sa aj tak riešiť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok