ledka namiesto ziarovky na bike!

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

ledka namiesto ziarovky na bike!

Príspevok od používateľa zabijak » 04 Okt 2009, 20:37

kupil som predne svetlo bola tam kryptonova ziarovka 2,5V 0,5A dlho nevydrzala dal som novu a tiez po chvili odisla.jazdim po terene :evil: napajanie:su tam dve baterky na 1,5V take stredne velke.takze mi poradte dake ledky namiesto tej blbej ziarovky najradsej z avelmaku zajtra by som mozno zabehol kupit.vyberte dajake.v malo ze?to treba menic?a kolko ich tam dat paralelne aky priemer radsej jednu velku 10-ku ci styri 5-ky paralelne?aky vyzarovaci uhol? a tie mcd asi co najviac ze?mozno odisli po otrasoch a mozno prudove narazy tak mi bolo povedane.tak preto uz ich nechcem.dalsie baterky tam uz moc nemam kam napratat.menice pre biele led som nasiel ale iba pre maly odber 20-40mA nejaku schemu na 3V a velku bielu led ma niekto? asi treba na 300-350mA ze?zabudol som este nieco sa opytat?diki za kazdu normalnu odpoved a nie posmesky.
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 04 Okt 2009, 20:41


Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 04 Okt 2009, 20:41

Ak jazdíš v teréne tak si radšej kúp poriadne už originál led svetlo :-)
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa zabijak » 05 Okt 2009, 06:20

asi kupim orginal a bude pokoj.skusal som ten menic co dal kofo ide ale mal som len 10-ky modre.slabota.a po chvili mi ich asi odpalilo lebo som mal len dva a tie led nemali ochrany odpor tak asi preto.mozno napetove spicky s cievky ci co ked to nema stabilizaciu prudu.jemu to islo asi preto dobre lebo ich mal vela v serii a este aj paralelne tak mal poriadne zatazene.tak som prisiel o letky :lol: teraz idu len sem tam a cez odpor 100ohm svietia as pri 12V :twisted: mozem vyhodit.koncim s tym!
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 05 Okt 2009, 16:58

ja som tiež rozmýšľal nad niečim takým chcel som použiť 6xAA nab., a 100 vysokosvietivých LED....no nejako som od toho upustil....

Ináč by to svietilo dobre...a hlavne ďaleko dopredu a na strany aj niečo.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok