SVETELEKTRO

31. decembra 2015   Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Poznáte Telecore HF850 v kompozicii SACX plus 0307?


SOS electronic s.r.o.

Spájky s týmto označením sú riešením pre bezproblémové a zároveň cenovo efektívne spájkovanie – povieme vám prečo.

Jednoducho povedané – zliatina ALPHA SACX PlusTM 0307 od spoločnosti Alpha-Alent umožňuje nahradiť spájky s vysokým obsahom striebra ako je napríklad SAC305 s výbornými výsledkami pri výrazných úsporách nákladov.

Zároveň tavidlo "Telecore HF 850" predstavuje modernú verziu bezhalogénového tavidla (ROL0), ktoré dodáva danej zliatine špičkové procesné vlastnosti, veľmi rýchle zmáčanie a veľmi nízky rozstrek tavidla. Nízka dymivosť a priesvitné tvrdé (nelepivé) reziduá („No-clean“) sú ďalšími plusmi.

Spojením modernej zliatiny a tavidla vznikol špičkový spájkovací materiál, ktorý veľmi pravdepodobne splní vaše očakávania. Výsledný výborný vzhľad spojov tiež uľahčuje následnú kontrolu DPS.

Prečo Telecore HF850 vo verzii SACX Plus 0307:

● Zmáčavosť a vyplnenie otvorov – vďaka zloženiu zliatiny a modernému tavidlu sú na vynikajúcej úrovni
● Spoľahlivosť – odolnosť voči teplotnej únave – azda najdôležitejší parameter pre praktické použitie elektroniky. Odolnosť SACX Plus 0307 voči teplotnej únave (pri teplotných cykloch a šokoch -40…+125´C) je prakticky rovnaká a v niektorých ohľadoch aj lepšia než u SAC305.
● Erózia medi – menej známy údaj, ktorý je ale veľmi dôležitý pri spájkovaní veľmi tenkých drôtov, prekovených otvorov, tenkých vodivých ciest na DPS… Dlhšie (alebo opakované) spájkovanie napríklad pri selektívnom spájkovaní alebo opravách, môže viesť až k „rozpusteniu“ tenkého medeného vodiča v spájke. V tomto smere je SACX Plus 0307 veľmi šetrná (výrazne lepšia než SAC305). SACX Plus 0307 je ďalšou generáciou pôvodnej zliatiny SACX Plus práve s cieľom ďalej minimalizovať eróziu medi.

SACXPlus 0307 je veľmi vhodná aj pre spájkovanie vlnou alebo ponorením („dip tinning“) (dodávame v 1kg tyčiach alebo ingotoch). Všetky potrebné informácie ako aj porovnanie s inými zliatinami nájdete v dokumentoch Telecore HF850 flyer, HF850 technical bulletin a SACX Plus 0307 product guide.

V našej stabilnej skladovej ponuke nájdete ako Telecore HF850 v 3 verziách – s priemerom 0,5mm/ 0,8mm a 1,0 mm (čoskoro na sklade). Na objednávku vám vieme dodať akékoľvek iné produkty spoločnosti Alpha-Alent.

V prípade záujmu prosím kontaktujte SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.

 

 

Ako sa vám páčil tento článok?
  • Páči sa mi (0)
  • Súhlasím (0)
  • Zábavné (0)
  • Informatívne (0)

Pridaj komentár