Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

FT311 - USB komunikácia s Android zariadeniami bez ovládačov

Kategória: Firemné články | 03.06.2013 | Autor: SOS electronic s.r.o. 

Nový USB čip od FTDI podporuje Android open accessory mode, čím umožňuje bezproblémové pripojenie USB zariadení a šetrí batériu Android zariadenia.

Pripojiť zariadenie k smartfónu (tabletu,...) alebo inému zariadeniu s OS Android cez USB je momentálne možné 2 spôsobmi - pomocou USB OTG (On The Go) alebo využitím tzv. - „Android open Accessory“ módu. USB OTG sme vám nedávno popísali v článku - USB OTG - radšej byť pánom než sluhom. USB OTG funguje bez problémov s mnohými externými zariadeniami, ale tento spôsob má jednu zásadnú požiadavku - váš smartfón musí dané externé zariadenie rozoznať - musí mať na daný typ nainštalovaný ovládač (podobne ako u PC). Problém je, že pre mnohé USB zariadenia musíte potom do vášho Android zariadenia doinštalovať ovládač, čo môže byť problematické z rôznych dôvodov - neexistencia vhodného ovládača, „zamknutý“ systém (obmedzené prístupové práva), strata záruky na Android zariadenie, ....

Ako riešenie na tieto problémy vznikol tzv. Android Open Accessory Mode, kedy sa rola obracia a Android zariadenie komunikuje v režime USB device (Slave). To znamená, že úlohu Host preberá externé zaradenie, pričom sa eliminuje potreba vyvíjať ovládače a zaručuje to bezproblémovú komunikáciu. To znamená, že tento mód je veľmi vhodný pre vývoj nových zariadení určených pre spoluprácu s Android zariadeniami. Zároveň je pri tomto móde USB zbernica napájaná z Host zariadenia, čo šetrí batériu Android zariadenia. Obyčajne aplikácia v danom OS využíva ovládače aby komunikovala s USB zariadením. V tomto prípade ale netreba žiadne ovládače - Android zariadenie prečíta sadu reťazcov popisujúcich pripojené zariadenie (výrobca, model, URL adresa,...) čo dokáže automaticky naštartovať aplikáciu po pripojení daného zariadenia. Samotná USB komunikácia potom využíva 2 koncové body pre vstup a výstup (Bulk IN a Bulk OUT). Preto Open Accessory mód je vhodný pre všetky druhy zariadení - dáta produkujúce (senzory, snímače,...) ale aj dáta prijímajúce (tlačiarne, roboty,...).

FT311D prináša toto riešenie do reality a funguje ako prevodník (bridge) medzi Android zariadením a rôznymi sériovými rozhraniami. Je možné si zvoliť až zo 6 interfejsov čo vyhovuje snáď všetkým dnešným zariadeniam - UART, PWM, SPI Master, SPI Slave, GPIOS, I2C Master. Veľkou výhodou FT311D je, že výrobca - spoločnosť FTDI poskytuje rozsiahlu podporu vývoja, vrátane vývojovej dosky UMFT311EV, príkladov kódov a demo aplikácií.

Detailné informácie vám poskytnú dokumenty FT311 datasheet, FT311 WP_001 a FT311D Android programmer guide. Ďalšie súbory nájdete na stránke http://www.ftdichip.com/Android.htm

V prípade záujmu prosím kontaktujte firmu SOS electronic s.r.o. na adrese info@soselectronic.sk.
 

 

Výhody / vlastnosti:

  1. kompletné riešenie USB pre pripojenie k Android zariadeniam v móde „Android Open Accessory Mode“
  2. nepotrebuje vyvíjať USB ovládače ani ich inštalovať do Android zariadenia
  3. ideálny pre ovládanie zariadení, zber dát (data logging), automatizáciu
  4. 6 užívateľom voliteľných rozhraní - UART, GPIO, 4 PWM, SPI Master, SPI Slave
  5. nepotrebuje žiadne programovanie ohľadom USB protokolu
  6. podpora USB 2.0 full speed (12 Mbit/s)
  7. rozšírený teplotný rozsah -40 až +85°C
  8. integrovaný obvod power-on-reset
  9. jednoduché napájanie 3,3V (vstupy tolerantné 5V)
  10. napájanie USB portu poskytuje príslušenstvo (Host), čo šetrí batériu Android zariadenia

 


04.12.2014

Rozváděčová Technika Schrack

 8655   0  Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0Hodnotenie: 0

15.12.2014

Mini Fluxer rozleje cín tam, kam chcete

 7346   0  Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5Hodnotenie: 5

Priemerné hodnotenie: 4.66
Hlasov: 3

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýK tomuto článku nie je možné vložiť komentár.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd