Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:

Laboratórne zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3

Kategória: Firemné články | 12.05.2016 | Autor: TME s.r.o. 

V ponuke AXIOMET nájdete zdroje AX 3003L-3 a AX-3005L-3 s kvalitným rozlíšením napätia (100mV) a prúdu (10mA) a výbornou opakovateľnosťou zadaných parametrov, čím spĺňajú všetky nároky pre použitie v technickej praxi.

Konštrukcia

Zdroje majú 3 kanály:
- dva kanály s reguláciou napätia 0..30 V,
- jeden nezávislý kanál so stálym, stabilným napätím 5V a veľmi nízkym šumom.
Vlastnosti posledne menovaného sú dôležité pre aplikácie v laboratórnych podmienkach v operačných zosilňovačoch, prevodníkoch A/C a C/A (stabilita referenčného napätia), pri polarizácii snímačov (presnosť charakterizovania transformácie neelektrických parametrov na napätie) s mikrokontrolérmi (napájanie mikrokontrolérov a sústavy mikrokontrolérov), optoelektrických systémoch  (stabilné polarizačné parametre založené na napájaní +5V) a v náročných pracovných výstupných systémoch.

Charakteristika

Dve sekcie môžu pracovať v napäťovej alebo prúdovej stabilizácii. Sekcie zdroja umožňujú sériové alebo paralelné napájanie ako aj prepojenie viacerých zdrojov súčasne. Každá zo sekcií má vlastný nezávislý napájací obvod. AX 3003L-3 má reguláciu prúdu v rozsahu od 0 do 3 A, a model AX-3005L-3 od 0 do 5 A. Šikovnou pomôckou je aj kontrola nastavenia prúdu a napätia na 4 LED displejoch. Zariadenie má prepäťovú ochranu, ktorá kontroluje straty na tranzistore chrániacom zdroj pred poškodením.
Ďalšou výhodou opisovaných dielenských prístrojov je nový systém chladenia založený na ventilátore s termoreguláciou. Termoregulačný obvod inteligentným spôsobom riadi prepojenie obvodu chladenia s ventilátorom podľa zadaných parametrov a získanej presnosti nastavení.
Dosahovaná stabilizácia parametrov zariadenia dosahuje výborné výsledky: stabilizácia napätia a prúdu, a nízke zvlnenia a šumy ≤1mVrms (pre regulované napätie). Ovládanie regulácie chladenia umožňuje dosiahnuť veľmi tichý chod zariadenia vďaka plynulej regulácii a časovému spínaniu ventilačného obvodu v prípade prevádzky zariadenia na maximálny výkon.

Použitie

Tieto citlivé zdroje sú určené predovšetkým pre laboratórne podmienky, kde sa kladú požiadavky na vlastnosti a parametre s vysokou citlivosťou regulácie prúdu a napätia.

Príklady štandardných použití:

- optoelektronika,
- telekomunikácia (napr. experimentálne systémy polarizácie laserov a polovodičových detektorov, kde sa vyžaduje kontrola napätia pri súčasnej kontrole zmeny prúdu na ovládanie výkonu zariadení),
- automatizácia a robotizácia (presné laboratórne systémy polarizácie mostíkových snímačov, piezoelektrických prvkov – presné posuvné stoly),
- elektronika (systémy pre analýzu diskrétnych prvkov – meranie prúdovo-napäťových veličín systémov s vysokou citlivosťou na teplotu),
- mechatronika a mechanika (meranie vlastností pevnosti – polarizácia meracích snímačov).
Pri prepojení s ďalšími meracími prístrojmi umožňujú tieto zdroje tvoriť unikátne adaptabilné laboratórne didaktické a vedecké zariadenia.

Viac informácii na internetovej stránke distribútora – spoločnosti Transfer Multisort Elektronik (www.tme.eu).
 Priemerné hodnotenie: 3
Hlasov: 2

Dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:
Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
ZlýZa obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.01 sekúnd